Ukraine

Нардеп Гончаренко закликав мешканців Кубані згадати про свою незалежність

Нардеп Гончаренко закликав мешканців Кубані згадати про свою незалежність

16 лютого 1918 року було проголошено незалежність Кубанської народної республіки.

Про це розказав народний депутат Олексій Гончаренко у своєму YouTube-каналі та привітав з цим святом етнічних українців регіону.

«Я вітаю всіх, для кого Кубань – не порожній звук. Я вітаю всіх, хто розуміє, що це не просто один з регіонів Російської Федерації …», – сказав він.

Гончаренко пояснив, чому нам важливо пам’ятати про Кубань.

«Кубань – це, по суті, ще одна форма української державності. Ця територія споконвіку пов’язана з Україною і українцям. Наша історія не може бути повною без згадки про Кубань, Зелений, Малиновий клин і всі інші землі, заселені українцями», – заявив він.

Гончаренко також зазначив, що Кубань – це нагадування про те, що може статися, якщо ми перестанемо чинити опір.

Він додав, що Росія є в’язницею народів, в якій Кубань стане нашим островом свободи.

«Ідентичність кубанців була стерта в результаті злочинної політики жорстокої асиміляції Кремля, яку він проводив по всім підкореним народам. Традицію справжнього козацтва замінили «рядженими». Тому що козаками не можуть себе називати ті, хто прислуговує кремлівському царю і бореться проти всіх, хто прагне до свободи. Росія – тюрма народів, а Кубань, безумовно, стане нашим «островом свободи», – сказав нардеп.

Нагадаємо, у жовтні народні депутати України на чолі з Олексієм Гончаренком створили депутатське об'єднання, яке опікуватиметься поверненням в українське соціальне та культурне поле етнічних територій, зокрема Кубані.