Ukraine

Нацбанк планує масовий запуск іпотеки у 4 кварталі 2020 року — Рожкова

 

Нацбанк в умовах коронакризи очікує масового запуску іпотеки у 4 кварталі 2020 року за умови збереження макростабільності в країні.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявила в.о. голови НБУ Катерина Рожкова.

"У четвертому кварталі можна буде масово запускати іпотеку. Для найбільш якісних позичальників 10% річних вийде економічним шляхом, а не адміністративним. Іпотека підтягне додаткові суміжні галузі, які теж потребують додаткового підкредитування", - розповіла Рожкова.

За її словами, Нацбанк працює з банками і над іншими методами розширення кредитування, в тому числі закликає банки знижувати ставку по кредитах і депозитах в корпоративному секторі.

"У корпоративному секторі банки не дуже охоче знижують ставку по кредитах, вони намагаються зберегти свою маржу, хоча час високої маржі вже в минулому.

Тому ми зараз з ними працюємо і вмовляємо знижувати ставки по депозитах. Вже є банки - з іноземним капіталом і наші великі державні, які їх знизили", - підкреслила в.о. голови НБУ.

Також у НБУ попросили банки підготувати нові програми кредитування для бізнесу з урахуванням коронакризи.

"Ставка повинна бути нижче, а кредит - довший і умови м'якшими, щоб допомогти бізнесу відновитися. Завдання банку - не просто видати кредит, а видати так, щоб бізнес ці гроші пустив в роботу, залишився здоровим і борг з часом, як годиться, повернув", - пояснила вона.

Нагадаємо:

Президент Володимир Зеленський переконаний, що комерційні і державні банки в Україні повинні давати іпотечні кредити максимум під 10% річних.

Football news:

Goetze turned down Beckham's Inter. Mario wants to play in Europe
Tonali will move to Inter after the end of the Europa League
Gasperini worked at Juventus (only with youth) and Inter (sacked after 5 matches), but Atalanta became the grandee for him
Parejo and Coquelin has gone from Valencia to Villarreal
Coca: The win over Liverpool had a good impact on us. It is not easy to beat the European champion and the Premier League twice
Giovane Elber: Lewandowski is better than Messi now. Lionel is a genius, but this year Robert is unattainable
The head of the Belarusian Tribune was detained in Minsk. Max, we're with you