Ukraine

Обшук у помешканні журналіста «1+1» Дениса Данька визнали незаконним

Обшук у помешканні журналіста «1+1» Дениса Данька визнали незаконним

1+1 media поінформувала про перебіг справ, пов’язаних з обшуками СБУ, які відбулися 5 лютого 2020 року у приміщенні редакції «Секретні матеріали» та у квартирах журналістів.

27 лютого 2020 року відбувся розгляд скарги за результатами проведення обшуку у житловому приміщенні та вилучення майна у журналіста телеканалу «1+1» Дениса Данька. Судовим рішенням Шевченківського районного суду м. Києва обшук був визнаний незаконним. Суд зобов’язав слідчих негайно повернути все майно, вилучене в ході обшуку у будинку журналіста. Про це повідомляє прес-служба 1+1 media.

«Рішення суду тільки підтверджує позицію, яка була раніше озвучена групою 1+1 media щодо незаконності, протиправності та безпідставності дій СБУ», – зазначенов в релізі групи.

Також 1+1 media інформує, що засідання слідчого судді у відповідь на скаргу медіахолдингу щодо обшуку та повернення вилучених в компанії системних блоків було повторно призначено на 4 березня, оскільки на перше слухання слідчий не з’явився.

Холдинг наголосив, що продовжує захищати права та інтереси медіагрупи і своїх співробітників й інформуватиме громадськість про подальший перебіг подій.

Нагадаємо, 5 лютого Служба безпеки України прийшла з обшуком в офіс телеканалу «1+1», який знаходиться на вулиці Куренівська, 18. Пізніше представники СБУ провели обшуки вдома у трьох журналістів каналу.

Група 1+1 media звернулася до Президента України, Голови СБУ, уповноважених представників ВРУ, державних органів і регуляторів, дипломатичних представництв і міжнародних організацій з проханням звернути увагу на надзвичайні й безпрецедентні дії Служби безпеки України під час досудового розслідування та не допустити прямого посягання на свободу слова, яка передбачена статтею 34 Конституції України.

6 лютого члени Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова ухвалили кілька рішень, якими визнали дії співробітників СБУ 5 лютого в офісі телеканалу «1+1» і вдома у журналістів каналу перешкодою журналістської діяльності.

Фото: Facebook-cторінка