Ukraine

Обвал будинку в Одесі: де мешкають постраждалі зараз та чи відомі вже причини руйнування (Відео)

Обвалений будинок в Одесі
Обвалений будинок в Одесі 5 канал

Житло для постраждалих мають виділити зі спеціального відселенського фонду

Дитячі ліжка, маленька шафа та один холодильник на всіх – у таких умовах тепер живуть 13-ро мешканців будинку на вулиці Ясній, що обвалився місяць тому. Більшість жителів роз'їхали до родичів. Хто не мав куди – тепер живе у дитячому таборі. Серед відселенців і Віктор Кравченко. Він мешкав у будинку з самого народження. Тепер мріє повернутися додому.

"Дві ночі не спав через щурів, їм кинули отруту, потім я заснув. На третю ніч втік до іншої кімнати", – каже мешканець 4 поверху будинку на вулиці Ясній Віктор Кравчеко.

У мерії заспокоюють: за результатами експертизи, будинок-пам'ятник архітектури можна відновити.

"Зносити його немає необхідності. З ним треба працювати. Усі умови, які потрібно створити для людей, ми створили. А про щурів, тараканів, чесно кажучи, був тут не одноразово, я нічого подібно не бачив", – розповідає заступник директора міського господарства Одеської міської ради Віталій Цуркан.

Нині уцілілі стіни чотириповерхівки вкриті величезним тріщинами, а ще одна в будь-який момент може обвалитися. Будівельники обіцяють цього не допустити.

Мерії такі роботи коштуватимуть майже півмільйона гривень. Встигнути планують за три тижні. Втім, це лише перший етап реконструкції будинку.

Тільки-но аварійну стіну демонтують та законсервують, більшість мешканців будинку повернуться додому. А от для ще дев'ятьох людей, чиї квартири постраждали найбільше – мерія шукатиме нове житло.

Обвалений будинок в Одесі
Обвалений будинок в Одесі
Обвалений будинок в Одесі5 канал

Житло для постраждалих мають виділити зі спеціального відселенського фонду. Другий етап відновлення будинку, запланований у мерії, – відбудова стіни, що обвалилася. Скільки це коштуватиме та як довго триватиме, поки що невідомо. А от причини обвалу вже оприлюднили.

Тому у мерії мають намір розпочати службове розслідування роботи комунальників. Перевірятимуть: як часто зверталися до них мешканці будинку та як реагували вони на скарги.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Football news:

Dembele worked in the General group of leopards in front of Napoli. He has not played since November
Casemiro on respect for Zidane: I still get excited when I talk to him. It's incredible
Cakir will referee the Barcelona-Napoli match in the Champions League
Detailed analysis of the game of 18-year-old Ronaldo for sporting against Manchester United. 6 days later, Cristiano became a United player
Manchester City are confident that Aguero will stay for another season, despite the Interest of Independiente
Willian agreed a 3-year contract with Arsenal. Salary-100 thousand pounds a week
Sanchez signed a contract with Inter until 2023. The club signed him for free