Ukraine

Офіс генпрокурора відкрив справу за підрив терористами Донецького аеропорту

Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження через віроломний підрив російсько-терористичними військами будівлі Донецького аеропорту в січні 2015 року.

Про це 24 січня повідомила прес-служба відомства.

Зазначається, що прокурори додатково проаналізували дані в кримінальних провадженнях, що розслідуються слідчими СБУ за фактами грубого порушення норм міжнародного гуманітарного права учасниками незаконних збройних формувань РФ «ДНР».

Як повідомили в Офісі генпрокурора, йдеться про докладне вивчення обставин підриву будівлі Донецького аеропорту. Загалом, щодо оборони ДАП розслідується понад сотню злочинів, скоєних учасниками терористичних організацій проти українських військовослужбовців.

Було встановлено, що в діях бойовиків та їхніх ватажків є ознаки віроломства, що прямо заборонено статтею 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року.

«20 січня 2015 року бойовики запросили у військовослужбовців ЗС України, які обороняли ДАП, припинення вогню нібито з метою евакуації загиблих і поранених з поля бою. А насправді діяли з метою отримання воєнної переваги і прихованого ведення бойових дій. Перебуваючи в районі позицій підрозділів ЗСУ, встановили вибухівку на елементи конструкції нового терміналу аеропорту. Після закінчення перемир’я бойовики, підконтрольні ВС РФ, підірвали конструктивні елементи терміналу, в результаті чого бетонні перекриття та стелю в багатьох секціях будівлі обвалилися, поховавши під собою українських захисників. Це другий зареєстрований факт віроломства після Іловайської трагедії»

Офісі генпрокурора

Зазначається, за цим фактом Офіс генпрокурора порушив кримінальне провадження за скоєння злочину проти українських військовослужбовців під час оборони Донецького аеропорту за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни, з’єднані з умисним вбивством).

Нагадаємо, п’ять років тому завершилися бої за Донецький аеропорт, оборона якого тривала 242 дні.

20 січня 2015 року проросійські бойовики, скориставшись перемир’ям для евакуації своїх убитих і поранених, замінували перекриття будівлі та підірвали новий термінал Донецького аеропорту. В результаті підриву терміналу загинули 58 захисників-«кіборгів». Після цього військовим керівництвом було прийняте рішення відвести українських бійців, і 22 січня останні захисники залишили зруйнований термінал.

Нагадаємо, раніше у Дніпропетровській обласній лікарні імені Мечникова помер десантник Микола Гуцаленко з позивним «Кока». Боєць 79-ї десантно-штурмової бригади був важко поранений у голову в бою поблизу селища Водяне Донецької області. Свого часу Гуцаленко брав участь в обороні Донецького аеропорту і був одним з тих бійців, які ставили український прапор над новим терміналом.

В Одеській області було відкрито пам’ятник захисникам Донецького аеропорту від проросійських терористичних угруповань. Він розташований у парку Слави населеного пункту Доброслав Лиманського району.

Також в Україні створили комікси про подвиг кіборгів Донецького аеропорту. А «Киборги» стали найкасовішим фільмом за часів Незалежності.