Ukraine

Окупанти в Криму вимагають примусово доправити звільненого з полону Бекірова на засідання "суду"

Кримчанин після обміну перебуває на лікуванні.

Так званий "Центральний районний суд Сімферополя" постановив примусово доправити до окупованого Криму звільненого з російського полону в рамках обміну кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

"Суддя" Сергій Деменок ухвалив відповідне рішення попри документи на підтвердження лікування чоловіка поза межами півострова та відсутності у нього реєстрації в Криму, повідомляє організація "Кримська солідарність" на своїй сторінці у Facebook.

"Суд проігнорував аргументи захисту, мотивуючи своє рішення тим, що він не довіряє копіям захисту, оригінали надані не були і задовольнив клопотання звинувачення про примусовий привід на 22 травня. Служба судових приставів повинна буде виконати примусовий привід і спробувати знайти Бекірова за останньою відомою адресою в Сімферополі", - розповіли правозахисники.

Зазначимо, раніше судовий процес щодо Бекірова був призупинений.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі "35 на 35". Літак з українськими бранцями приземлився у столичному аеропорту "Бориспіль", де на нього чекали рідні та близькі, журналісти і президент України Володимир Зеленський.

Серед українців, які повернулися додому, був і Едем Бекіров.

Як повідомлялося, Бекіров зник в окупованому Криму 12 грудня 2018-го. Попри погане самопочуття, він поїхав туди, щоби відвідати родичів і стареньку матір. Потім виявилося, що Бекірова доправили до будівлі ФСБ РФ в Сімферополі, йому висунуто звинувачення у зберіганні боєприпасів. 

Попри низку хронічних захворювань та погіршення стану здоров’я Бекірова утримували у СІЗО та не надавали медичну допомогу.

Після обміну чоловіка терміново прооперували у Києві - через проблему з серцем. До того ж Бекіров вже 19 років хворіє на цукровий діабет, а також у нього ампутована кінцівка.

Football news:

Portugal national team about Ronaldo: KR2020. No one scores as much this year as our captain
Soljanke scored for Bournemouth in the Premier League for the first time in 39 matches. In total, the forward has 60 League games and 2 goals
Toby Alderweireld: People don't see how hard Tottenham work
Arteta is about 1:2 Tottenham Hotspur: a Huge impact. I am disappointed and dissatisfied
Vardy scored his 23rd goal in the Premier League and leads the list of scorers. He has 4 goals in 3 matches
Mourinho on the victory over Arsenal: We are happy. Even in the last minutes, everything was under control
Zinedine Zidane: People always talk about Real Madrid, because This is the most important club in history