Ukraine

ОПЕК боїться, що через другу хвилю COVID-19 простоюватимуть запаси нафти

Країни ОПЕК+ третій місяць поспіль видобувають менше, ніж завжди. Та цих заходів із скорочення може бути недостатньо, якщо настане друга хвиля коронавірусу.

ОПЕК побоюється, що рекордні скорочення видобутку нафти не зможуть збалансувати ринок і вирішити проблему найбільшого перенасичення нафти на ринку за всю історію, якщо друга хвиля пандемії COVID-19 підірве економічне відновлення пізніше цього року. Про це йдеться у внутрішньому дослідженні ОПЕК, яке потрапило до журналістів Reuters, пише Investing.com.

ОПЕК+ збільшує видобуток

ОПЕК, Росія та інші країни, група, відома як ОПЕК+, заявили, що з 1 серпня рекордні обмеження з видобутку нафти зменшать, посилаючись на поступове відновлення попиту, оскільки карантинні заходи у світі скасовуються чи зменшуються.

ОПЕК очікує, що попит на нафту в 2021 році збільшиться на 7 мільйонів барелів на добу, після падіння на 9 мільйонів барелів цього року. ОПЕК хоче підняти видобуток на 6 мільйонів барелів наступного року. 

Як друга хвиля нашкодить ринку нафти

Внутрішні дослідження ОПЕК, показують, що навіть цих цілей не вдасться досягти, якщо друга хвиля вірусу призведе до нових карантинних заходів у всьому світі.

Такий сценарій призведе до скорочення попиту на 11 мільйонів барелів в 2020 році і, головне для ОПЕК, призведе до збільшення запасів, ключового заходу, який ОПЕК використовує для контролю ефективності скорочення видобутку.

За цим сценарієм слід зазначити, що загальний обсяг запасів досягає небаченого максимуму в 1.218 мільярда барелів у 2020 році,
– кажуть в ОПЕК.

Така цифра б означала переведення в запаси обсяги нафти 12-денного видобутку. 

За сценарієм "другої хвилі" глобальні запаси не зможуть зменшитись у третьому кварталі і лише незначно зменшаться у четвертому кварталі. Тоді вони на 149 мільйонів барелів перевищуватимуть середні запаси за останні 5 років.

ОПЕК хочуть тримати запаси на рівні середнього за останні 5 років або нижче.

Football news:

Lichtsteiner finished his career. The former Juve and Arsenal defender is 36 years old
Matuidi left Juventus. The midfielder will move to Inter Miami Beckham
Goetze turned down Beckham's Inter. Mario wants to play in Europe
Tonali will move to Inter after the end of the Europa League
Gasperini worked at Juventus (only with youth) and Inter (sacked after 5 matches), but Atalanta became the grandee for him
Parejo and Coquelin has gone from Valencia to Villarreal
Coca: The win over Liverpool had a good impact on us. It is not easy to beat the European champion and the Premier League twice