Ukraine

Оподаткування заробітчан: чим загрожує збільшення суми платежів

Оподаткування заробітчан: чим загрожує збільшення суми платежів
507 тис. українців стали платниками в польський Фонд соціального страхування. Фото: unsplash

Кількість легальних трудових мігрантів буде зростати. Додаткове оподаткування заробітчан спровокує сильний відтік українців за кордон.

"Фіскальна служба заявила, що трудові мігранти заробляють $12 млрд на рік і грошима з державою не діляться. Вони самі собі копають могили. При кожному уряді виникає новий чиновник, який хоче всіх обкласти податками", - говорить президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник для UBR.ua.

У свою чергу польський уряд розглядає зміни в міграційному законодавстві, чим спростить можливість отримання "карт побиту" для трудових мігрантів.

"За даними на серпень 2020 року, 507 тис. українців стали платниками в польський Фонд соціального страхування. Це історичний рекорд. Очевидно, що цифра буде тільки рости", - зазначив Василь Воскобойник.

За останні 4 роки кількість легальних трудових мігрантів зросла в три рази.

"Все частіше люди, які працювали там нелегально, оформляються офіційно. Якщо ти платиш податки, то відразу отримуєш відповідні трудові гарантії. В цей же час Україна заявляє про бажання обкласти всіх податками. З'являється ще один стимул забрати сім'ю і виїхати за кордон "з кінцями", - зауважив Василь Воскобойник.

Експерт радить дивитися чиновникам на крок вперед. За даними Інституту демографії за 2018 рік, щорічно кількість працездатного населення в Україні скорочується на 200 тис. без урахування трудової міграції.

З його слів, до кінця 2030 року кількість працездатного населення може скоротитись на 2,9 млн осіб.

У Польщі збираються спростити процедуру отримання офіційного дозволу на роботу. За новими правилами не потрібно буде мати стабільне джерело доходу та постійне місце проживання.

Зараз ви читаєте новину «Оподаткування заробітчан: чим загрожує збільшення суми платежів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Ex-President of Barca Laporta will take part in the new elections
Antonio Cabrini: Maradona would still be alive if he played for Juventus. The love of Naples was strong but unhealthy
Ferguson on Rashford's charity: Fiction for a young man. He should give me some advice
A Preston player who twice touched an opponent's genitals was disqualified for 3 matches for aggressive behavior
Atalanta Director: everything is fine with Miranchuk, there are no symptoms of coronavirus
Kovid mocks the Latvian championship: the team got only 8 people (but still did not finish the match)
Gerard Pique: We all hope that Messi will stay at Barca