logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Особливості роботи, переваги та складнощі ОСББ у Житомирі

Особливості роботи, переваги та складнощі ОСББ у Житомирі

Процес створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків розпочався у 1995 році, і станом на 2020 рік, все більше будинків переведено на ОСББ, і лише невеликий відсоток залишається під керуванням ЖЕКу. 

Як працюють ОСББ в Житомирі, які переваги створення такого об’єднання та про складнощі їх роботи – все це журналісти «20 хвилин» дізнавалися у депутата Житомирської міської ради, члена профільної комісії з питань ЖКГ та інфраструктури Ігоря Скоропада.

- Як сьогодні працюють ОСББ в Житомирі?

«На сьогодні в Житомирі створені можливо одні з найкращих умов для створення роботи ОСББ. У нас в місті є профільне управління муніципального розвитку, яке повністю контролює процес створення і подальшого функціонування ОСББ в місті. Вони надають всебічну допомогу ініціативним групам, як на начальному етапі, так і у подальшому вже правлінню чи головам правлінь ОСББ».

- За даними статистики по створення ОСББ в Житомирі бачимо доволі позитивні результати. На сьогодні в місті майже 40% багатоквартирних будинків, де створені ОСББ.

«Незважаючи на високий відсоток по створенню ОСББ в Житомирі, сьогодні немає цілі «загнати» всі будинки в ОСББ заради показників. Навпаки, в місті цілком нормально функціонують всі форми управління БКБ. І це дуже правильно. Мешканці будинків – їх співвласники - мають право обирати той спосіб управління, який до вподоби більшості жителів будинку», - пояснює Ігор Скоропад.

- Які переваги створення ОСББ?

«У 2016 році міською радою і виконкомом була прийнята бонусна Програма підтримки ОСББ, по якій один з елементів капітального ремонту на 100% оплачується з бюджету міста. ОСББ, крім цього, мають право взяти участь у так званих «Теплих кредитах». Зараз ця програма замінена програмою «Енергодім», але по суті майже все залишилося з фінансовою допомогою від держави. Також є Програма співфінансування по ліфтах і у першому конкурсі серед його учасників було 90% ОСББ».

З якими складнощами у роботі ОСББ стикаються сьогодні в Житомирі?

«Основні складнощі, на жаль, це недосконало виписаний існуючий закон. Є деякі норми, що суперечать іншим законам, є такі, що можна трактувати на свій розсуд. Все це вносить розлад і нерозуміння. Призводить до штрафів зі сторони контролюючих органів. Тому деякі особи зловживають посадою голови правління і починають «царювати» у будинку, навіть не маючи до нього відношення як співвласник». 

За словами Ігоря Скоропада, проблеми ОСББ надійно вирішують в УМР міської ради. Серйозні питання вирішуються на профільній депутатській комісії, у якій, до речі, з 6 її членів – 3 ОСББешника.

Лера Наумова

Themes
ICO