Ukraine

Парнас каже, що передав Києву вимогу розслідувати справу Байдена – ЗМІ

Заарештований україно-американський бізнесмен Лев Парнас попереджав нове керівництво України, що Білий дім заморозить військову допомогу, якщо Україна не оголосить про розслідування щодо родини конкурента Трампа Джо Байдена.

Джерело: The New York Times

Деталі: За словами Парнаса, зустріч, на якій про це говорилось, відбулась перед інавгурацією Володимира Зеленського. Відзначається, що українське керівництво представляв перший помічник президента Володимира Зеленського Сергій Шефір.

Окрім Парнаса, на зустрічі також був присутній його партнер Ігор Фруман.

Адвокат заарештованого Джозеф Бонді заявив про намір його клієнта розповісти про цю розмову на слуханнях перед Палатою представників, що розслідує справу імпічменту Трампа.

Окрім призупинення військової допомоги, Парнас попереджав про те, що віцепрезидент Майк Пенс не поїде на інавгурацію Зеленського, якщо не буде оголошено про розслідування.

За словами Бонді, його клієнт діяв за вказікою адвоката Трампа Рудольфа Джуліані. Той, у свою чергу, діяв за вказівкою президента США, вважає Парнас.

Сам же Джуліані заперечив такі закиди. 

Сергій Шефір підтвердив виданню, що зустріч дійсно була. Проте зазначив, що питання військової допомоги не піднімалось. За його словами, Парнас і Фруман хотіли, щоб Зеленський зустрівся із Джуліані.

Помічник Зеленського стверджує, що українська сторона не сприймала бізнесменів, як офіційних представників та не вважала, що вони можуть представляти уряд США.

Натомість адвокат Парнаса наголосив, що якби Шефір не вірив, що Парнас говорить від імені Трампа, то не був би на цій зустрічі.

Передісторія: