Ukraine

Пеларгонія Віва розіта зацвітає махровими квітами

Автор: www.ogorodsadovod.com
  Пеларгонія Віва розіта добре розростається в кущ. В одному суцвітті розпускаються від п’яти до 25 квіток діамет­ром п’ять– шість сантиметрів. Цвіте два тижні
Пеларгонія Віва розіта добре розростається в кущ. В одному суцвітті розпускаються від п’яти до 25 квіток діамет­ром п’ять– шість сантиметрів. Цвіте два тижні

— Зима ще не прийшла, а я вже думаю, які ще квіти завести. Настільки їх люб­лю, що навіть у квітник розкладачку винесла, щоб відпочивати після городу, — розповідає 51-річна Валентина Пархоменко з міста Сновськ Чернігівської області. — Пеларгонія не дуже подобалася, бо має непримітну квітку. Доки не побачила новий сорт, який нагадує троянду, тільки без шипів. Називається Віва розіта.

Рослина добре розростається в кущ. Зацвітає червоно-малиновим махровими квітами.

— Планую купити ще пеларгонію Скарлет рамблер, де кроваво-червоні бутони зібрані в букет. Але квіти дрібніші, ніж у Розіти.

Доглядати за рослиною нескладно. Поливати землю треба по мірі підсихання. Навіть якщо й перелити воду, квітка від цього не постраждає. Вона не обсипається і не реагує на перепади температури. Пересушувати ґрунт не можна тільки тоді, коли утворює бутони.

— Перший цвіт зірвала, хоч бутонів було зо два десятки. Дала рослині час зміцніти й наростити масу до повноцінного цвітіння.

В одному суцвітті розпускаються від 5 до 25 квіток діаметром 5–6 см. Цвітіння триває два тижні.

— Горщики беру одразу об'ємом не менш як 2 літри, інакше пеларгонія погано розвивається. У дрібних горщиках рослина не кущиться і бутони висушуються.

Віва розіта не любить відкрите сонце й перегрів землі. Найкраще ставити вазон на вікно чи закритий балкон із південно-західної або східної сторони будинку.

— Пеларгонія любить підживлення. Треба встигнути до зими. Тоді не можна занадто стимулювати рослину. Тому у вересні поливаю комплексними мінеральними добавками для квітучих кімнатних рослин. Вони насичені не тільки калієм і фосфором, а й іншими речовинами для пеларгонії.

Навесні підживлює добривом з азотом, щоб рослина швидко нарощувала листя.

Для розмноження ­зрізує 10 см верхівкових живців з трьома листками і садить їх у суміш землі та річкового піску. У воді не вкорінюється, бо зріз загниває. Ставить горщик у світле місце без прямих сонячних променів. Живець повністю вкорінюється за місяць.

— Беру довгий горщик у формі корита і саджу живці на відстані 7–10 сантимет­рів. Коли рослина розростеться, обрізаю її. Так виглядатиме акуратно й запасе сили на утворення бутона. Після "стрижки" треба трошки полити. За де­який час виглядатиме гарно.

Football news:

Havertz told Bayer that he wanted to leave. Chelsea is ready to pay 70+30 million euros for it
Spartak-Lokomotiv: who will win?
Raphael Leau on the victory over Juve: All the Milan players fought for every ball
Griezmann will remain at Barcelona for the next season
Cristiano on the defeat by Milan: Keep your head up and keep working!
This is the best Milan in years: superkambekom with Juve (3 goals in 5 minutes!) saved the intrigue in Serie A
Zlatan Ibrahimovic: I am the President, player and coach! If I had been in Milan since the start of the season, we would have taken the scudetto