Ukraine

Пенсії по-новому: кому і як підвищать виплати в грудні

Пенсії по-новому: кому і як підвищать виплати в грудні

Перерахунок пенсій в Україні в зв'язку з підвищенням з 1 грудня прожиткового мінімуму торкнеться, в першу чергу, найменш забезпечених – близько 2,5 млн пенсіонерів.

Про це розповіла  провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко. За її словами, "збільшення пенсій отримає так чи інакше досить велика кількість пенсіонерів".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Прожитковий мінімум визначає мінімальну пенсію за віком, і таких пенсіонерів як судді і народні депутати це особливо не торкнеться, тому що їх пенсії набагато вище… Це торкнеться переважної більшості пенсіонерів, які отримують звичайні пенсії за віком", – пояснила вона.

Ткаченко уточнила, що в цілому в Україні трохи менше 12 млн пенсіонерів.

"Найбільшу добавку отримають ті, у кого пенсії дуже низькі і прив'язані до мінімального розміру – це близько 2,5 млн людей. У них пенсії виростуть на 40-50 грн, залежно від того, скільки вони зараз отримують. Звичайно, це невеликі гроші, але якщо людина отримує всього 1,5 тис. грн, то це дуже важливо для неї", – зазначила експерт.

"Загалом у нас понад половина пенсіонерів отримують пенсії менше, ніж 2 тис. грн. Це жахлива ситуація – нерівність, несправедливість і несумісність цих грошей з показником стажу, який має переважна більшість людей", – додала вона.

Коментарі

Football news:

World champion-1970 Tostao: Only a hybrid of Ronaldo and Messi can be compared to Pele
Diego Simeone: real get more penalties because of VAR, because they attack more
Wolves again among the top (above Arsenal and Tottenham): include superpowers in the second half, do not carry iron and recover using NASA technology
Nemanja MATIC: There is a great camaraderie at Manchester United. It will be an honor to achieve a lot with this team
17 - year-old Liverpool forward Elliott has signed a professional contract
Inter scored an 18-year-old refugee. In 2016, he sailed to Sicily from Africa on a rubber boat
General Director of the banner of Labor about the player who was hit by lightning: the Dynamics of recovery is positive,it will play