Ukraine

Під час випробування ракети загинуло 74 людини

Під час випробування ракети загинуло 74 людини
Балістична ракета Р-16 може подолати відстань в 8,5 тис. км. У США така зброя вже була. Фото: https://cdn12.img.sputnik.by

На стартовому майданчику космодрому "Байконур" у Казахстані 24 жовтня 1960-го вибухнула ракета Р-16. Згоріли 57 військовослужбовців і 17 конструкторів, офіцерів і обслуговуючого персоналу. Це найбільша катастрофа у історії космонавтики.

За 30 хв до запуску самовільно запустився двигун другого ступеня. Розжарені гази пропалили баки, паливо спалахнуло. Через мить з ракети вирвався вогняний потік. На стартовий бетон потекла азотна кислота.

Ракета переламалася навпіл, впала на стартовий майданчик. Вибухове загоряння довго не могли загасити.

Рятуючись, люди намагалися втекти подалі від палаючої ракети, але через дуже високу температуру одяг на них спалахував і вони згорали. Опізнати трупи було неможливо. Від маршала Митрофана Недєлина залишилося чорна пляма і оплавлена Золота Зірка Героя Радянського Союзу. Головний конструктор Михайло Янгель вижив, бо відійшов покурити за межі майданчику. В той же день переніс серцевий напад.

Генсек Микита Хрущов засекретив подію. Пресі сказали, що Недєлін загинув в авіакатастрофі як і інші офіцери. Спецкомісія на чолі з головою президії Верховної Ради СРСР Леонідом Брежнєвим виявила, що на майданчику порушили техніку безпеки. Проте нікого не покарали.

Нову ракету запустили у лютому через рік. Замість конструктора Янгеля керівником програми "Пілотований космос" став українець Сергій Корольов.

Зараз ви читаєте новину «Під час випробування ракети загинуло 74 людини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Bale doesn't need to prove anything. His presence inspires the Tottenham players. Davis on the midfielder
Pochettino and Raul can replace Zidane at Real Madrid. The club does not want to dismiss the Frenchman yet
Stefano Pioli: Milan need to take the Celtic game seriously. They always play well
Atalanta captain Gomez did not follow Gasperini's instructions in the match against Midtjylland. He was replaced at half-time
We have a big battle ahead of us. Conor and Sergio Ramos agreed to a fight
Tuchel on the match with Manchester United: Victory is mandatory. Coming to England for her is a big challenge
Jimenez will miss Atletico's games with Real Madrid and Salzburg due to a hip injury