Ukraine

Під підлогою будинків знайшли мумії тварин

Під підлогою будинків знайшли мумії тварин
У Перу знайшли мумії принесених в жертву лам. Такі жертви, окрім задобрення богів, мали сприяти владі інків на захоплених територіях Фото: L.M. Valdez

Археологи виявили муміфіковані залишки лам і морської свинки у давньому адміністративному центрі інків Тамбо-Велья, Перу. Представники народу принесли тварин в жертву богам близько 500 років тому.

Мумії лежали під глиняною підлогою декількох тогочасних будівель. Припускають, що лам закопали заживо, так як на шиї чи діафрагмі відсутні сліди порізів, при цьому їхні ноги були зв'язані, пише Live Science.

П'ять зі знайдених тварин мали коричневу шерсть, три - білу. Перед жертвопринесенням їх прикрасили яскравими нитками, червоною, жовтою, зеленою, фіолетовою фарбами, а в жертовні ями поклали палиці з пір'ями.

"Лам ховали обличчям на схід, імовірно тому, що сонце, яке сходило, вважалося головним божеством інків", - зазначили дослідники. Додали, що в той час як білих лам приносили в жертву сонцю, коричневих - творцеві Віракочу.

За словами археологів, ці жертвоприношення не лише вшановували богів, з гарним настроєм яких інки пов'язували добрий урожай, здорові стада, військові перемоги, а й були популярними через те, що супроводжувалися великими бенкетами. З їх допомогою інки переманювали на свій бік населення підкорених земель і могли довго зберігати владу.

Знахідку назвали надзвичайно рідкісною, адже жодні археологи не знаходили подібного за понад ніж століття, хоча й неодноразово натрапляли на сліди тваринного жертвоприношення, зокрема десятків морських свинок.

На вершині гірського хребта в Перу американський дослідник Хайрем Бінгем 24 липня 1911-го знайшов "втрачене місто" інків Мачу-Пікчу.

Місто було збудоване у другій половині XV століття як гірський притулок правителів інків. Залишене інками у 1572 році через віспу, занесену в гірські райони Анд іспанськими конкістадорами. Місто знаходилось лише за 80 кілометрів від столиці інків в Куско, але іспанці не знайшли Мачу-Пікчу. Це вберегло його від грабунку.

У 1912-1915 роках Хайрам Бінгем організував у Перу нові експедиції. Вони підтвердили, що Мачу-Пікчу — одне з трьох міст-резиденцій інкських правителів. У місті проживало близько тисячі осіб.

Football news:

Juventus for the first time in the 123-year history of the club played without the Italians in defense and goal
Koeman on 4:0 with Dynamo Kyiv: Today was the Barcelona we want to see
Holand continues to insist that he is a monster. Fastest in the history of the Champions League scored 15 goals (and added 16)
Koeman on the victory over Dynamo Kyiv: We achieved our goal-we reached the playoffs
Solskjaer on 4:1 with Istanbul: Manchester United played intensely, enjoyed the match. We want to be 1st in the group
Forward Ferencvaros Troll Cristiano: celebrated a goal in his style. Ronaldo responded with a goal and a very angry look
Morata scored 5 goals in 4 games in the Champions League for Juve. His best result is 5 in 12 games in the 2014-15 season