Ukraine

Під підлогою будинку знайшли мумії тварин

Під підлогою будинку знайшли останки тварин, яких принесли в жертву
У Перу знайшли мумії принесених в жертву лам. Такі жертви, окрім задобрення богів, мали сприяти владі інків на захоплених територіях Фото: L.M. Valdez

Археологи виявили муміфіковані залишки лам і морської свинки у давньому адміністративному центрі інків Тамбо-Велья, Перу. Представники народу принесли тварин в жертву богам близько 500 років тому.

Мумії лежали під глиняною підлогою декількох тогочасних будівель. Припускають, що лам закопали заживо, так як на шиї чи діафрагмі відсутні сліди порізів, при цьому їхні ноги були зв'язані, пише Live Science.

П'ять зі знайдених тварин мали коричневу шерсть, три - білу. Перед жертвопринесенням їх прикрасили яскравими нитками, червоною, жовтою, зеленою, фіолетовою фарбами, а в жертовні ями поклали палиці з пір'ями.

"Лам ховали обличчям на схід, імовірно тому, що сонце, яке сходило, вважалося головним божеством інків", - зазначили дослідники. Додали, що в той час як білих лам приносили в жертву сонцю, коричневих - творцеві Віракочу.

За словами археологів, ці жертвоприношення не лише вшановували богів, з гарним настроєм яких інки пов'язували добрий урожай, здорові стада, військові перемоги, а й були популярними через те, що супроводжувалися великими бенкетами. З їх допомогою інки переманювали на свій бік населення підкорених земель і могли довго зберігати владу.

Знахідку назвали надзвичайно рідкісною, адже жодні археологи не знаходили подібного за понад ніж століття, хоча й неодноразово натрапляли на сліди тваринного жертвоприношення, зокрема десятків морських свинок.

На вершині гірського хребта в Перу американський дослідник Хайрем Бінгем 24 липня 1911-го знайшов "втрачене місто" інків Мачу-Пікчу.

Місто було збудоване у другій половині XV століття як гірський притулок правителів інків. Залишене інками у 1572 році через віспу, занесену в гірські райони Анд іспанськими конкістадорами. Місто знаходилось лише за 80 кілометрів від столиці інків в Куско, але іспанці не знайшли Мачу-Пікчу. Це вберегло його від грабунку.

У 1912-1915 роках Хайрам Бінгем організував у Перу нові експедиції. Вони підтвердили, що Мачу-Пікчу — одне з трьох міст-резиденцій інкських правителів. У місті проживало близько тисячі осіб.

Football news:

Griezmann on Messi: I admire Leo, and he knows it. We have a great relationship
Rooney on the possibility of a move to Barca in the 2010/11 season: Thinking about it. Could fit in perfectly
Hooray, in England they will let the audience into the stands again! While up to 4 thousand and not everywhere, but the clubs are happy 😊
Solskjaer about the match with Istanbul: these are the Champions of Turkey, it will be difficult
Gasperini on the nomination for the best coach of the year award: If we beat Liverpool, maybe I'll get a few votes
Julian Nagelsmann: Leipzig want to give PSG that final feeling they are talking about
Tuchel Pro Champions League: Match with Leipzig - the final of our group