Ukraine

Під танучим льодом знайшли стріли, яким 6 тис. років

Під танучим льодом знайшли стріли, яким 6 тис. років
Льодовики, що тануть, оголюють все більше гарно збережених давніх артефактів Фото: dailymail.co.uk

У танучому льодовику Langfonne, норвезького масиву Ютунхеймен, учені виявили стріли, віком 6 тис. років та залишки впольованих тварин.

Усього з льоду вдалося вилучити 68 вцілілих знахідок. На стрілах збереглися навіть залишки смоли та ниток, завдяки яким наконечники кріпили до древка, повідомляє Daily Mail.

Самі наконечники виготовляли із заліза, кварциту, сланцю, кісток та навіть мушель. Найдавніші створили у V тис. до н.е, а решту близько 700 років тому.

Окрім стріл, під льодом знайшли взуття віком 3 тис. років, залишки тканини у якій зберігали м'ясо та безліч кісток північних оленів. У ті часи на Ютунхеймені на тварин активно полювали.

Нещодавно археологи натрапили на цінні для науки артефакти в Альпійських горах. Стоянку давніх людей оголив льодовик, що тане. На ній знайшли мотузку віком 6 тис. років, дерев'яну фігурку і шнуровані черевики із залишками людини, яка померла близько 2,8 тис. років тому, та сотні інших речей.

"Кліматичні зміни створюють колосальні проблеми, але й у них є деякі плюси. Наприклад, сьогодні активно розвивається льодовикова археологія. Величезні масиви льоду зникають, відкриваючи тисячолітні скарби", - зазначали дослідники.

Зараз ви читаєте новину «Під танучим льодом знайшли стріли, яким 6 тис. років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Nicolo Barella: We proved that we are stronger than Milan
Go do your voodoo shit, you little ass. Ibrahimovic-Lukaku during the Cup match
Pioli on the defeat by Inter: The only difference was the relegation. There could be any result in equal teams
UEFA has no plans to abandon the Euro in 12 cities. Other options are undesirable
Eriksen scored for Inter for the first time in almost six months - Milan in the Cup in the 97th minute from a free kick
The Premier League has changed its approach to determining offside after Man City's Aston Villa goal. Now in this situation will be fixed out of the game
Zlatan and Lukaku had a conflict in the Italian Cup match