Ukraine

Південна Корея висловила обурення через візит японського експрем'єра в храм

pРаніше відвідування японськими політиками синтоїстського храму Ясукуні викликало дипломатичну напруженість між Японією, Китаєм і Південною Кореєю/p - Південна Корея висловила обурення через візит японського експрем'єра в храм

Раніше відвідування японськими політиками синтоїстського храму Ясукуні викликало дипломатичну напруженість між Японією, Китаєм і Південною Кореєю

Міністерство закордонних справ Південної Кореї висловило «глибоку заклопотаність і співчуття» через візит Сіндзо Абе в токійський храм Ясукуні після його відставки з посади прем'єр-міністра.

Про це заявив представник МЗС Південної Кореї Кім Ін Чул, повідомило видання RMF24.

Він назвав храм символічною установою, що прославляє колоніальне розграбування і військову агресію Японії проти сусідніх країн.

«Уряд Південної Кореї ще раз твердо вказує на те, що сусідні країни і міжнародне співтовариство зможуть довіряти Японії тільки в тому випадку, якщо японські лідери чесно подивляться на історію. І вони демонструють це своїми діями», – наголосив Кім.

В токійському храмі Ясукуні поминають два мільйони японців, які загинули під час Другої світової війни, в тому числі 14 політиків і представників японської імператорської армії, визнаних військовими злочинцями.

Раніше відвідування японськими політиками синтоїстського храму Ясукуні викликало дипломатичну напруженість між Японією, Китаєм і Південною Кореєю, які розглядають храм як символ японського мілітаризму.

Абе на посаді прем'єра відвідав храм Ясукуні в грудні 2013 року, що сприяло значному погіршенню відносин Японії з КНР і Південною Кореєю

Відтоді Абе утримувався від особистих відвідин храму, але регулярно робив йому подарунки з нагоди весняних і осінніх фестивалів і річниці капітуляції Японії в Другій світовій війні.

Після відходу з посади прем'єр-міністра Японії Абе повідомив в соцмережах про візит в храм.

«Сьогодні я відвідав храм Ясукуні і повідомив душам загиблих на війні, що я пішов з посади прем'єр-міністра 16 вересня», – написав Абе.

Нагадаємо, цього тижня уряд Японії на чолі з Сіндзо Абе пішов у відставку. 

Football news:

Sandro Tonali: Milan on the crest of a wave. The Rossoneri shirt is pressing, but I'm getting in shape
Kadyrov's adviser hit the judge in the groin, and his son was dismissed from Akhmat and banned for three years. At first they all denied
AEK Carrera lost both matches in the Europa League with a total score of 1:5
Stefano Pioli: Milan have not achieved anything yet. The season is long, we will face difficulties
Mourinho 0:1 with Antwerp: the Best team won and the worst team lost
Bale did not make a performance in his first three games for Tottenham. He hasn't scored since January
Father Courtois: Keylor Navas was not a good teammate. When he left for PSG, everything became easier