Ukraine

«Північний потік-2» ще можна заблокувати – Вітренко

Санкції США проти компанії-оператора російського газопроводу «Північний потік-2» здатні відвадити європейських споживачів газу та зрештою не дати запрацювати цьому геополітичному проєкту Кремля.

Таке переконання висловив в четвер у Вашингтоні за результатами зустрічей у Конгресі США голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, повідомляє Укрінформ.

«У нас відбувся дуже вдалий візит до Сполучених Штатів, ми зустрічалися з провідними конгресменами й сенаторами. Ми продовжуємо пояснювати позицію України, що цей проєкт, «Північний потік-2» несе критичну загрозу для безпеки України та всього регіону, і ця позиція зустрічає розуміння з боку Конгресу як однієї з ключових гілок влади у Сполучених Штатах», – зауважив Вітренко.

Він підкреслив, що в розмовах з представниками американської влади українська сторона пояснює, «що санкції проти «Північного потоку-2» можуть зробити так, що цей проєкт ніколи не запрацює».

Вітренко уточнив: питання не тільки в добудові газопроводу, але також у сертифікації оператора за європейськими правилами.

«Європейські компанії бронюють потужності у цього оператора, щоби вони могли отримувати газ через цей трубопровід. Так от, якщо цей оператор перебуватиме під санкціями – а я ще раз наголошую, що це, практично, російська компанія, не європейська, оскільки на 100% Nord Stream AG належить Газпрому… європейські компанії не бронюватимуть потужності на цьому трубопроводі, вони не зможуть отримувати газ, і тому цей газопровід ніколи не запрацює», – пояснив Вітренко.

Голова НАК уточнив: в обох палатах Конгресу США поділяють занепокоєння, що цей проєкт є реальною загрозою для безпеки України, а також що він «несе корупцію в Європу та розділяє її». І це становить загрозу для всього світового порядку.

«Вони (члени Конгресу США – ред.) готові підтримувати нас, Україну, на нашому шляху боротьби проти цього проєкту. Саме тому ми вважаємо наш візит дуже вдалим», – підкреслив Вітренко.

Раніше Вітренко заявляв, що Україна не змінить свого ставлення до проєкту газопроводу «Північний потік -2»: його запуск ставить під загрозу безпеку країни і регіону загалом.

Нагадаємо, у середу адміністрація Джо Байдена та уряд Ангели Меркель оголосили про досягнення угоди щодо завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» в обхід України.

Football news:

Van Dijk on the 1st match after injury: 285 days ago, my return began. The work continues
Director of Sassuolo: Locatelli wants to go to Juventus, but Torino need to negotiate with us
Pochettino did not think about leaving for Real Madrid or Tottenham: There was always clarity in relations with PSG
Diving into the Russian Cup: the Orthodox club from Domodedovo, Krasava and Kairat is one step away from the match with the RPL team
Man City will sell midfielder Ilic to Verona for 7.5 million euros. He spent a year on loan there
Roma and Genoa agreed on the lease of Shomurodov with a mandatory purchase for 17.5+2.5 million euros. The contract will be signed on Monday
Van Dijk played for Liverpool for the first time in 9 months