Ukraine

Понад 34 тис. клієнтів «Чернівцігазу» жодного разу не сплатили за розподіл газу

Понад 34 тис. клієнтів «Чернівцігазу» жодного разу не сплатили за розподіл газу

З початку року 34,4 тис. споживачів газу на Буковині не розрахувалися за послуги розподілу газу жодного разу. Якщо в період карантину споживачів, які боргують за розподіл газу не відключають від системи газопостачання, то після його завершення, борг стане причиною припинення подачі газу. Окрім цього, мораторію на стягнення боргу у судовому порядку під час карантину — немає.

Станом на сьогодні, середній рівень розрахунків по Чернівецькій області складає 74%. На початок серпня, клієнти АТ «Чернівцігаз» заборгували понад 33 млн грн. За два місяці боржникам направлено 74 тис. повідомлень про заборгованість. Найбільше заборгували споживачі газу Вижницького та Новоселицького відділень АТ «Чернівцігаз». У разі несплати за повідомленням, для стягнення заборгованості компанія буде вимушена звернутися до суду.

«На час карантину запроваджений мораторій на нарахування пені, штрафів та відключення газу через заборгованість. Багато споживачів таке рішення сприйняли як можливість не сплачувати за надані газу. Ми говоримо про 15% наших клієнтів, які ще жодного разу з початку року не розрахувалися з нами та мають заборгованість в 15,5 млн. гривень. Звертаємо увагу споживачів, що заборони на стягнення боргів через суд – немає», – наголошує комерційний директор АТ «Чернівцігаз» Дмитро Голубченко.

Стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат. Окрім боргу, споживачу доведеться сплатити судовий збір. У багатьох випадках сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу газу.

Компанія змушена вдаватися до таких непопулярних методів, оскільки кошти, які надходять від плати за розподіл газу — єдине джерело фінансування діяльності компанії, в тому числі і робіт з підготовки до опалювального сезону.

Нагадуємо, що сплатити за послуги з розподілу можна дистанційно, за допомогою мобільного телефону чи комп’ютера. Для цього в АТ «Чернівцігаз» розроблено 6 онлайн-сервісів:особистий кабінет на сайті 104.ua, мобільні додатки 104 Mobile та 104 Mobile Light (iOS) та чат-боти 7104.ua у Viber та Telegram.

Акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ «Чернівцігаз» експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2019 році підприємство протранспортувало близько 250,1 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб.

Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис. км газопроводів та понад 8 млн. споживачів газу.

Football news:

Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan