Ukraine

Працівники ліцею на Прикарпатті 7 років скидаються зарплатнею, щоб самотужки ремонтувати заклад

Своїм коштом та власноруч ось уже 7 років ремонтують школу у Верховині її ж працівники - усі вчителі і техперсонал щомісяця віддають частину зарплатні, а потім  вирішують, як ці гроші витратити. Так уже оновили спортзал, санвузол, коридори.

Про це йдеться в сюжеті ТСН кореспондентки Алли Пасс.

У ліцейному спортзалі звісно не євроремонт, показують вчителі, але тепер тут дітям хоч безпечно . Нарешті з'явилося опалення, нова підлога та навіть саморобна альпінстінка. А головне - з вікон більше не свищуть протяги. На  канікулах спортзал власноруч відремонтували вчитель праці та два фізкультурники. «По господарству роблю все, що можна, але не білив стіни. Перший раз досвід тут отримав», - каже вчитель.

Їдальню, засукавши рукави, чепурила вихователька молодших класів з колегами.«Я особисто білила стіни в лимонний колір, малювали панелі у різні кольора», - розповідає вихователька 1-А класу Марія Доняк.

Поступово у ліцеї навели лад у спальних корпусах, бо тут вчаться діти переважно з високогірних сіл, додому їздять лише на вихідні. А замість холодних вуличних туалетів, тепер учні ходять у теплі, в приміщенні. «Це були приміщення для інвентарю, для фізкультури», - розповідає директорка закладу Оксана Волинюк.

Гроші на ремонт не спонсорські і не батьківські. Скинулися самі вчителі і техперсонал. «І приміщення спортзалу, і класів, і коридорів були у критичному стані. У нас іншого виходу не було», - каже директорка Верховинського ліцею №1 Оксана Волинюк.

Роками, каже директорка, на ремонт ні копійки не отримували. Тож 7 років тому почали щомісяця кожен зі своєї зарплати перераховувати на школу спершу по 50 грн, тепер - по 100. Наприклад, цього року назбирали майже 100 тисяч. «Якщо цього року ми витратили 36 тис на косметичний ремонт і 49 тис ми заплатили, щоб зробити пожежу сигналізацію, то це є 85 тис - ми зібрали ці кошти», - додає директорка.

На Верховинщині цей ліцей не один такий бідний - визнають посадовці. «На капітальний ремонт взагалі нічого не виділялося. А на поточний ремонт було виділено 420 тис. І у звязку з тим, що на зарплати не вистачало, всі гроші були переплановані на зарплату.  420 тис. було виділено на всі школи району», - каже голова Верховинської райради Іван Шкіндюк.

Наступний у планах вчителів – комп'ютерний клас. Але тепер власним коштом педагоги хочуть купити дітям нові сучасні комп'ютери. Ціна питання - майже 200 тисяч грн. Це означає, що тепер 2 роки збиратимуть гроші тільки на це.

Football news:

It is important not to impress, but to score. Another power from the Loco to the words of Nikolic after the match
Andre Villas-Boas: city spent a billion and the coach is a phenomenon. Marseille don't have money for Guardiola, so you have AVB and his tactics
Miranchuk remained in the reserve of Atalanta for the second match in a row
Jurgen Klopp: what is Happening now is like living in a marriage: there are good moments, there are bad ones
Zinedine Zidane: Earned a draw with Borussia Dortmund - and I even think that deserved more
🚑 At Liverpool it became even worse with the center of defense: Fabinho was injured, only Joe Gomez is healthy
Lokomotiv is in third place in group a of the Champions League after 2 rounds, Bayern is in the lead