Ukraine

Президентська недоторканність: Кравчук пропонує ухвалити закон про колишніх гарантів

Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що недоторканність президентові є потрібною лише коли перебуває при владі. Коли ж він виконав свою місію, слід ухвалити закон про колишніх президентів.

Гарантії колишнім президентам: думка Кравчука

Так Кравчук прокоментував питання кримінальних справ, які порушили проти п’ятого президента України Петра Порошенка. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Я думаю, що недоторканність є потрібною лише під час здійснення влади, коли президент при владі. Можуть бути різні політичні інтриги, сили, які можуть застосовувати й силові методи проти президента. Я це бачив на особистому досвіді", – зауважив політик.

На його переконання, якщо президент відбув термін і виконав місії, але не пішов у відставку через імпічмент, то у такому разі слід ухвалити регулярний закон про колишніх президентів.

Водночас Кравчук підкреслив, що колишній глава держави "повинен мати відповідний захист, особливо матеріальний".

"Якщо за цей час він використовував країну для свого збагачення та робив це незаконно, то правоохоронні органи повинні розслідувати все, а якщо були порушення закону, його слід притягнути до відповідальності", – наголосив перший президент.

Він додав, а якщо президент жив нормально, працював для людей, тоді його життя потрібно забезпечити, як і кожну людину, враховуючи зусилля, енергію та витрачений час. 

Які кримінальні справи відкрили проти Порошенка

Останні провадження 

13 кримінальних проваджень які ДБР розглядало раніше 

 • Справа про перехід українських кораблів через Керченську протоку, що призвело до російської агресії проти України; введення військового стану в Україні задля можливої узурпації влади.
 • Захоплення держвлади та підроблення офіційних документів під час внесення подання на призначення прем'єр-міністра за відсутності коаліції в парламенті.
 • Ймовірна втрата з ситуативної кімнати Адміністрації Президента матеріальних носіїв секретної інформації, що містять держтаємницю.
 • Незаконний перетин держкордону України з використанням завідомо підроблених документів (поїздка на Мальдіви).
 • Незаконне затримання Міхеїла Саакашвілі та подальше незаконне видворення його за межі України.
 • Організація незаконного переправлення Миколи Чауса через держкордон до Молдови.
 • Скасування рішення голови Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області щодо зарахування земельної ділянки в межах території Ленінської сільради до земель запасу держвласності.
 • Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському".
 • Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ "Телеканал "Прямий".
 • Протиправне заволодіння майном бази відпочинку "Івашка" Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ "Союз-Інвест".
 • Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні – травні 2019 року; проведення конкурсу в короткі терміни та постановлення, ймовірно, незаконних рішень щодо зміни порядку проведення конкурсу.
 • Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати грошей з держбюджету на виплату їм зарплати.
 • Втручання у діяльність суддів Окружного адмінсуду Києва зі сторони президента, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації "Приватбанку".
 • Можлива ​​держзрада через мінські угоди. Порошенко нібито досягав домовленості про відновлення територіальної цілісності України "з представниками окупованих територій Донецької та Луганської областей", усвідомлюючи, що Росія є стороною конфлікту.

Порошенко справи
Порошенко справи
Справи щодо Порошенка, які ДБР відкрило раніше / Інфографіка 24 каналу

Football news:

The return matches of the 1/8 final of the Champions League and 6 matches of the Europa League will be held at the stadiums of the host teams
Rivaldo: talking about VAR, Barcelona is trying to distract attention from the real problems of the club
Ribery about the robbery: the Fans and Florence to support me. Fiorentina forever!
Vinicius tested negative for the coronavirus. He will be able to play with Alaves
The tournament-the return of MLS-is still a failure. Spend in Florida (7-11 thousand cases per day), players are afraid of the virus and complain about food
Zinedine Zidane: I'm Tired of saying that real have not won anything yet. Ahead of the next final
David Silva: I will miss Manchester City💙