Ukraine

"Я хочу, щоб ви зателефонували голові НБУ": Байден тиснув на Порошенка щодо націоналізації "Привату"

Байден і Порошенко мали телефонну розмову.

Віцепрезидент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом Петром Порошенком наполягав на підтримці останнього в ухваленні рішення щодо націоналізації "ПриватБанку" в 2016 році.

Про це йдеться в оприлюднених народним депутатом Андрієм Деркачом аудіозаписах..

"Форпостом в 2016 році залишались "ПриватБанк" і канал 1+1. Оскільки Петро Олексійович хотів його віджати з правом управління каналом 1+1, він вирішив протиснути цю історію разом із Байденом. Але й тут Порошенко не зміг без схем. Він говорить, що "рейдернути" "Приват" і медійні активи Коломойського, треба спочатку проголосувати за держбюджет, тому що, якщо ми зараз почнемо "віджимати" "Приват" представники Коломойського в Раді не дадуть голоси за бюджет", - сказав Деркач, після чого свої слова довів через оприлюднену частину перемовин Порошенка і Байдена. 

"Дозвольте спитати одну річ, доки я не забув. "ПриватБанк". Я розумію, що голова НБУ намагається визначатися щодо конкретної дати, коли розпочати процес змін. Мені казали, я і поділяю цю позицію, що вона не визначатиметься з датою, поки не узгодить її з Вами. І я сказав, що потрібно повернутися до визначення дати, і що я стосовно цієї дати говоритиму з Вами. Тому що наближається те, чого б я не хотів, щоб сталося. Я не хочу, щоб Трамп опинився в позиції, де, здається, він буде готовий обійти нашу політику, де фінансова система може розвалитися, і де він збереться заблокувати віділення грошей Україні. Саме так це виглядатиме, поки не дійде до розгляду складних незнайомих деталей. Все, що можна зробити, щоб вчинити тиск на "ПриватБанк" стосовно закриття з тим, щоб отримати наступний транш від МВФ, я б з усією повагою рекомендував як критично важливе для Вашої економіки та безпеки. Я знаю, що це складно. Коломойський – "заноза в дупі" та проблема для всіх. Але це дійсно критично важливо, щоб ви впорались з цим зараз. І все буде добре. Я лише хочу, щоб ви зателефонували голові НБУ та підтримали її. Дали їй зрозуміти, що ви з нею, коли вона визначить дату і піде вперед", - сказав Джо Байден Порошенку.

Своєю чергою, президент Порошенко відповів, що очікує звіту аудиторів із Ernst&Young, після чого збере голову НБУ, главу уряду, міністра фінансів для ухвалення рішення. "Єдина причина, чому після 22 листопада - це голосування бюджету в парламенті, де Коломойський має значну кількість членів",

Як зазначив Порошенко, про це його попросив тодішній прем'єр Володимир Гройсман задля ухвалення бюджету на 2017 рік. "Це конфіденційна інформація, але...". 

Байден пообіцяв все тримати в секреті.

Нагадаємо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим

18 квітня 2019 року окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. У "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною. Тодішній президент  президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Відео "Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Коломойському та Боголюбову

"Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Ігорю Коломойському та його бізнес-партнеру Геннадію Боголюбову. Господарський суд постановив стягнути на користь колишніх власників грошову компенсацію.  

"Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Коломойському та Боголюбову

Football news:

The drunk at the party in honor of the transition to Barca was crying with happiness on his father's shoulder
Christophe Dugarry: Messi really could have given Griezmann more passes. Antoine lost confidence
Sane passed a medical for Bayern and went to meet with the club's management
Neuer - in goal, Hakimi and Davies burn out the flanks, in front-Sancho, Muller and Lewandowski. Collected Dreamtime Bundesliga-19/20
Casillas is almost not on the video in honor of Spain's victory at Euro 2012. Perhaps this is due to his promotion to the post of President of the FFI
Setien's future in Barca is under threat. The players don't support it
Trent on motivation: Ronaldo and Messi never relax. The more you win, the more you want to continue