Ukraine

"Існує цілісний план, спрямований проти Української державності": РНБО про рішення Конституційного суду

Олексій Данілов каже про аналогію з подіями 2010-2014 років, коли відбувалася активізація російських "агентів впливу".

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов зазначив, що низка останніх подій, пов’язаних з рішеннями Конституційного Суду України, дає підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ Української державності. 

Про це він написав у Facebook.

"У цьому випадку Конституційний Суд виступає "криголамом" досягнень України на шляху до європейської і євроатлантичної інтеграції, руйнуючи антикорупційне законодавство, ухвалюючи персонально спрямовані рішення щодо антикорупційних органів", - зауважив Данілов.

Він нагадав, що у лютому 2019 року КС скасував закон про незаконне збагачення, внаслідок чого були закриті гучні кримінальні провадження, а 27 жовтня рішенням КС було фактично ліквідовано е-декларування.

За його словами, такі дії суду призведуть до "не просто негативних, а до катастрофічних наслідків як у внутрішньо-, так і в зовнішньополітичному вимірі", а саме:

"Все це призведе до нагнітання соціальної напруги, поглиблення економічної кризи, зростання і радикалізаціі протестних настроїв", - зауважив Данілов.

Він додав, що скандальне рішення було ухвалено одразу після закінчення місцевих виборів, результати яких створили низку нових викликів.

"Синхронізація цих подій свідчить про цілеспрямованість і продуманість антидержавних дій. Виникає запитання, які зовнішні і внутрішні сили диригують цією ситуацією? Хто зацікавлений у максимальному послабленні української влади і згортанні європейської інтеграції? На жаль, простежується аналогія з подіями 2010-2014 років, коли відбувалася активізація російських "агентів впливу", згортався європейський вектор розвитку, а Конституційний Суд часів Януковича своїм рішенням дав можливість узурпувати владу. Наслідки відомі", - резюмував секретар РНБО.

Нагадаємо, 29 жовтня президент України Володимир Зеленський дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному Суді. 

Відео Рішення Конституційного суду дає підстави призупинити безвізовий режим для України

Безвіз під загрозою. У ЄС - поки що неофіційно, але вельми чітко дали зрозуміти: позавчорашнє рішення Конституційного суду дає підстави призупинити безвізовий режим для України. За кілька годин - саме через цю ухвалу - розпочнеться засідання РНБО.  

Рішення Конституційного суду дає підстави призупинити безвізовий режим для України

Football news:

Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two
Suarez's Italian language examiners were suspended for 8 months. An investigation is underway against the Director of Juve Paratici