Ukraine

Рада має намір прирівняти девайси для куріння до сигарет, обмеживши їх вживання

Фото з відкритих джерел

Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підготував обмеження щодо реклами, продажу та вживання бездимних девайсів, які зрівняють їх із сигаретами. Обмеження буде запроваджено в разі затвердження законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну" № 4358. Про це журналіст Олена Голубєва пише в статті "Рідини без смаку і заборона на рекламу: що підготували для користувачів "айкосів" і "флешок" на сайті 112.ua.

Зокрема, пропонують заборонити рекламу і спонсорство девайсів для куріння, зокрема в мережі інтернет; рекламну викладку у вітринах магазинів. Обмежено продаж девайсів для куріння особам до 21 року, використання в тютюнових стіках, а також нікотиновмісних рідинах смако-ароматичних добавок.

Документом пропонується поширити вимогу наносити медичні попередження (відразливі фотографії-малюнки наслідків куріння) на упаковки електронних сигарет, стіків для нагрівання і нікотиновмісних рідин. Для пачок традиційних сигарет документом пропонується збільшити площу малюнків (що розміщено з обох сторін) з нинішніх 50 до 65% площі. 

Місцеві та сільські ради наділено повноваженнями визначати додатково бездимні місця.

На думку авторів законопроекту, все це спричинить зниження до 2025 року кількості курців в Україні до 15% населення. Та й для економіки нібито буде ефект: автори законопроекту планують заощадити понад 90 млрд грн державних коштів на рік на лікуванні хвороб, пов'язаних із тютюнопалінням, а також на соцвиплатах для тих, хто став інвалідом унаслідок цих хвороб.

Питання вживання бездимних тютюнових виробів у громадських місцях на сьогодні не врегульовано, як і саме визначення бездимних тютюнових виробів, йдеться в статті. Парламент ухвалив у першому читанні законопроект № 3628, який забороняє продаж електронних сигарет неповнолітнім, а також забороняє їх вживання в тих самих місцях, що й куріння сигарет. Згідно з текстом законопроекту, доопрацьованим комітетом до другого читання, такі обмеження поширюватимуться на тютюн, що нагрівається. Крім того, від січня 2021 року набирають чинності норми законопроекту № 1210, згідно з якими буде запроваджено податкове регулювання для продуктів ринку електронних сигарет. Унаслідок підвищення акцизу на тютюн для нагрівання на 320% ціна за пачку стіків для IQOS зросте з 53 до 80 грн.

У тютюнових компаніях, які розвивають сегмент девайсів для куріння, наполягають на тому, що їхня продукція є менш шкідливою для здоров'я, ніж традиційні сигарети, й закликають підійти до запровадження обмежень щодо них виважено, орієнтуючись на законодавство ЄС.

Football news:

Arsenal have terminated their contract with Sokratis
Miranchuk will make his debut for Atalanta in the Serie A match against Udinese. He came on as a substitute 9 times
Rummenigge on the Euro: UEFA President thinks it would be wiser to host the tournament in one country
Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website