Ukraine

Революційний портативний препарат, який знижує смертність при внутрішній кровотечі

Внутрішні кровотечі часто призводять до смерті через відсутність своєчасної медичної допомоги. Американські вчені розробили спосіб швидко впоратися з ушкодженнями судин, щоб виграти необхідний час і доставити людину до лікарні для подальшого лікування.

Доклінічні випробування показали надзвичайно високий результат в досягненні цієї мети. Укол новим препаратом швидко зупиняє кровотечу крововтрати знижуються на 97%. Дослідження опублікували на сайті Гарвардського університету.

В умовах лікарні боротися з внутрішніми кровотечами можна – стан контролюють шляхом переливання тромбоцитів, які прикріплюються до ушкодженої судини і формують згусток крові. Подібна допомога надається в лікарні, проте більшість людей з важкими травмами вмирають ще до приїзду в лікарню – впродовж години через сильну крововтрату.

Вчені прагнули розробити інструмент, який не вимагає умов лікарні для надання допомоги і може бути застосований в машині швидкої допомоги або навіть у звичайному рюкзаку мандрівника.

Тож вчені розробили препарат – ліофілізований агент, який має консистенцію цукрової вати та може зберігатися при кімнатній температурі протягом декількох місяців і відновлювати свої властивості в фізіологічному розчині перед ін'єкцією людині.

Наша мета полягала в тому, щоб ліки можна було б зберігати у звичайних умовах, а після внутрішньовенної ін'єкції часу було б достатньо, щоб доставити пацієнта в лікарню,
– прокоментував співавтор дослідження Самір Мітраготрі.

Лікування здійснюється за допомогою полімер-пептидного агента під назвою HAPPI, який може вибірково зв'язуватися з пошкодженими судинами і активованими тромбоцитами в місці кровотечі.

Зв'язуючись з тромбоцитами HAPPI підсилює їх кількість в місці пошкодження, пояснюють автори, а ін'єкцію можна виконати в будь-якому місці на тілі, незалежно від області травми.

Тестування HAPPI на моделях мишей показало, що лікування скорочувало час кровотечі приміряне на 99%, а крововтрата знизилася на 97%. Ін'єкції збільшували виживаність гризунів протягом години. Це критично важлива мета для лікування важких травм, підкреслили автори.

Тепер команда планує протестувати підхід на більших моделях тварин перш, ніж нагнути клінічні дослідження.

Football news:

Tottenham will play Chelsea in the 4th round of the League Cup, the match with Leyton Orient will not take place
David De Gea: Now I feel better than ever in my career
Scaloni replied to Di Maria: those who do not play for the national team should support the team
Karavaev told about the symbol of luxury from childhood - a yellow car made of chewing gum Turbo. We found it and remembered the cult of inserts
Marseille have signed 18-year-old Brazilian winger Enrique for 5 years. Juventus were Interested in him
Coutinho picked up number 14 in Barcelona
Premier League clubs could lose 586 million pounds if the entire season goes without fans. It will hit Arsenal and Manchester United the hardest