Ukraine

"Рідкісне явище для України взагалі, не лише для музикантів": 5 нових реп-треків, які варто послухати

"Рідкісне явище для України взагалі, не лише для музикантів": 5 нових реп-треків, які варто послухати
Гурт Kalush зняв кліп на пісню "Вайб". Випустили в рамках акції "Поминки українського репу". Фото: the-village.com.ua

3 серпня був історичний день для української музики.

Про це каже музичний критик Ігор Панасов. Прокоментував акцію "Поминки українського репу", в рамках якої презентували нові композиції понад 30 українських реперів. У такий спосіб вирішили продемонструвати, що в Україні є реп, хоронити його не варто.

"Близько 30 реп-артистів випустили свої нові треки протягом доби. Спланована акція, - пише Панасов на своїй сторінці у Facebook. - Спровокувала це червнева стаття Олександра Варениці, меседж якої був такий: з хіп-хопом у нас справи дуже не дуже.

Репери прийняли виклик і відповіли. Більшість скерувала енергію куди треба - у творчість. І хоча вистачало інфантильних та тривіальних треків, цього разу була важливою не лише якість.

Головне - це солідарність більшості виконавців, їхнє вміння об'єднуватися навколо конструктивного плану та виставляти вимоги насамперед собі, а не іншим. Рідкісне явище для України взагалі, не лише для музикантів.

Такі проєкти підсилюють надію, що ми здатні створити щось велике і міцне".

Gazeta.ua пропонує до уваги 5 найцікавіших треків, представлених 3 серпня.

alyona alyona - "Стержень" (feat. KALUSH, OTOY, Білий Бо, Шершень, DYKTOR, Дядя Вова)

"40 днів тому вийшла чергова колонка про смерть української реп-музики. Ми всі то прочитали і вирішили вже нарешті поховати той реп та справити по ньому поминки", - каже alyona alyona.

FREEL - "Ей, люди"

"Я записав пісню на текст Фоззі. Вперше в житті читаю не свій, - говорить Freel. - Фоззі - людина, яку я називаю "сенсей" і яка у творчому плані вплинула на мене чи не найбільше за інших.

Майже всі - я в тому числі, хто читав текст, думали, що він новий і написаний по недавнім подіям. Виявляється, тексту 5 років. Це ознака пера великого майстра - коли твої слова з часом не втрачають актуальності. Навіть більше: текст звучить злободенно і 2015-го, і 2020-го, і так само прозвучав би 2000-го.

Те ж і з розумінням: кожен бачить своє. Це також ознака великого художника - не лупити пензлем між очі, а дати простір.

Телевізор, на жаль, досі відіграє значну роль в Україні. І так би хотілося, щоб вже завтра зранку люди почули не "вбили, викрали, розстріляли, вкрали", а слова про те, що настав час "зростати над собою і любити тих, хто біля нас". На жаль, злість і ненависть, яку людям вкладають в голови, вони часто віддають іншим.

Ей, люди! Може, давайте любити тих, хто біля нас, і зростати над собою?"

KALUSH - "Вайб"

"Слідкуй за тим, що ти робиш і чого бажаєш іншим людям, бо саме це до тебе і вернеться. Чекни мій вайб, - ідеться в описі під кліпом. - Сьогодні день, коли багато реперів об'єднались і випускають реліз в один день, сьогодні хіп-хап буде гриміти на всю країну! Реп - живе!"

VovaZiLvova - "Душевний вайб"

"Шукай себе тут і зараз, знаходь себе у собі. Всі інші місця - це ілюзії в твоїй голові. Весь інший час не існує - ти, може, чув це колись. Коли ти просиш-молишся, то краще дякуй-молись", - зачитує VovaZiLvova.

Шершень, Anastasia Vengrynovych - "Хто є хто"

"Найчастіше в житті нас зустрічають по нашій зовнішності і картинці, яку бачать в соцмережах, але тільки наші вчинки показують, хто є хто", - йдеться в описі під піснею.

Матеріал музичного журналіста Олександра Варениці "Чому український реп потребує перезавантаження" вийшов 23 червня на ресурсі Bird In Flight. У статті автор порівнював рух Black Lives Matter і участь американських реперів у ньому з українськими реперами, яким "теж є про що висловитися, але вони мовчать". Написав, що "український хіп-хоп трапився, але так і не заговорив про важливе".

Акцію у відповідь - "Поминки українського репу" - провели за 40 днів після публікації матеріалу. Треки виходили на YouTube, у соціальних мережах і стрімінгових сервісах, об'єднані під хештегом #RapinPeaceUA.

Football news:

Solskjaer on transfers: No news. Working with what we have, Manchester United have a big squad
Guardiola confirmed that Zinchenko will stay at Manchester City
Bayern won 5 trophies in a year. To repeat the record Barca need to take another
Flick took 5 trophies with Bayern after 40 matches
Marcel: Alvaro Gonzalez is not a racist. Any accusations against him are unfair and unfounded
Sharonov will enter the headquarters of Cyprus Paphos. The team was led by Ukrainian Mikhailenko
Manchester City offered Barca to rent Zinchenko. The English want to sign Tagliafico