logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Школа Інженерів Порозуміння вперше запрошує на навчання мешканців Чернівецької області

ВАС ЗАПРОШУЮТЬ / 

«Школа «Інженери Порозуміння» – унікальний проект з налагодження діалогу та миропобудови вперше за свою історію розширює географію на Захід України. Тут шукають учасників із двох областей – Закарпатської та Чернівецької. Також лише для групи №5 запрошують подаватися людей з Херсонщини. Як і раніше, фокус проекту націлений на Східний регіон, а найперше – прифронтові Луганщину та Донеччину, але також Харківську, Запорізьку і Одеську області.

На сьогодні в Україні налічується двадцять чотири діючих сертифікованих випускники, яких Школа підготувала за роки свого існування. Чимало громадських організацій та представників місцевого самоврядування із вдячністю та задоволенням згадують про співпрацю з Інженерами Порозуміння і звертаються до ГО «Простір Гідності» із запитами про діалогову співпрацю у своїх регіонах.

Для прикладу, одна очільниця організації, що опікується гуманітарними питаннями на Донбасі застрягла у конфліктній ситуації з керівництвом міста, і це було суттєвою перешкодою для ефективної роботи цієї ГО. Вона звернулась до Простору Гідності із запитом для Інженерів Порозуміння розібратися в цій ситуації і результат її дуже порадував. З її слів, ставлення один до одного і до ситуації змінювалося впродовж спілкування під час проведення зустрічей, що передували до діалогу, а сам процес був корисним для усіх, хто був готовий спілкуватися. Вона із вдячністю пояснила, наскільки її надихає те, як підтримка Інженерів Порозуміння допомогла їй в інший спосіб поглянути на ситуацію і знайти шляхи вирішення задавненого питання. "Було дуже цікаво спостерігати за роботою Інженера Порозуміння. Мені б дуже хотілося у свому повсякженному житті користуватися такими ж прийомами. Все, що відбулося, корисно для мене. У присутності фахівця з діалогу було спокійніше і конструктивніше. Важливо також, що зникла агресія у спілкуванні", сказала очільниця.

Під час навчання учасники проекту здобувають навички з Ненасильницького спілкування, медіації, фасилітації діалогів, кризових переговорів та ін. Їх можна назвати «майстрами з налагодження міжлюдських відносин», а лід-тренер Школи ІП, сертифікований тенер з Ненасильницького Спілкування та сертифікований спеціаліст з кризових переговорів Карл Плеснер порівнює уміння Інженерів Порозуміння з майстерністю автомеханіка: «Коли у вас ламається автівка, важливо, щоб вона була полагоджена і її можна було безпечно використовувати. З таким питаннями допомагають на автосервісі. Подібно можна говорити і про суспільні взаємини: коли вони руйнуються чи напружені, Інженер Порозуміння знає, як налагодити зв’язки у конфліктах, що завдають людям шкоди і болю. Наші випускники допомагають учасникам конфлікту комунікувати між собою, щоб вони могли вирішувати разом складні ситуації у мирний спосіб, замість протистояти і боротися одні з одними».

Нині завершують вивчати теоретичний курс учасники групи №4, і далі на них очікує практичне відпрацювання здобутих навичок у своїх спільнотах. За кілька тижнів вони підуть «у поля» для того, щоб сприяти вирішенню конфліктних ситуацій, від яких потерпають групи людей у соціумі. Образно кажучи – налагоджувати мости між тими, хто не уміє наблизитися до розуміння один одного, бо між ними часто пролягає прірва нерозуміння, внаслідок цього унеможливлюється будь-яка співпраця.

Аліна Котенко з Луганської області прийняла рішення виїхати за межі тимчасово окупованої території, коли почалась війна. Вона десять років практикує як психолог, але зіткнувшись особисто з новими з викликами, почала шукати тонших інструментів, які б були корисні для неї самої та зменшували б напругу у суспільстві загалом.

"У мене великий досвід групової терапії, особистих трансформацій моїх клієнтів, але в цій програмі вийшло так, що очікування у мене були одні, а те, що я тут отримую, перевищує їх в рази. Усередині групи встановився глибокий зв’язок між її учасниками, це допомагає витримувати якісь внутрішні больові точки і безпечно, з користю для особистого розвитку, проживати їх. Йдеться про навчання і отримання навичок водночас – ми на практиці робимо одразу те ж, що нам розказують в теорії," — ділиться враженнями від навчання учасниця 4-ї групи Школи «Інженери Порозуміння» Аліна Котенко.

Цікаво, що науковці пророкують майбутнє саме професіям, які «зшиватимуть» суспільства між собою. Про це йдеться зокрема, у доповіді Римського клубу – однієї з найавторитетніших неурядових організацій у світі. Автори називають серед ключових напрямків тенденції до стійкого розвитку людства, пошук мудрості, примирення протилежностей та баланс загалом. Ці цілі, власне, і ставить перед собою Школа Інженерів Порозуміння.

Набір до групи №5 триватиме до 23 січня 2020 року. Деталі та форма подачі заявки на участь - за посиланням https://peaceengineers.com

Для відібраних учасників навчання безоплатне.

Довідково: Проект «Школа «Інженери Порозуміння» реалізовує ГО «Центр Ненасильницького Спілкування та примирення «Простір Гідності» спільно з ПАКС (Нідерланди) та за підтримки Посольства закордонних справ Німеччини.

Themes
ICO