Ukraine

Школяр виплатить 100 тисяч гривень за булінг

Суд засудив київського дев’ятикласника до покарання у вигляді умовного терміну в один рік і виплати 100 тисяч гривень штрафу моральної шкоди через побиття однокласника. З вироком можна ознайомитися в реєстрі судових рішень.

За даними суду, в січні 2019 року на стадіоні школи №259 на проспекті Маяковського, 21г у школяра стався конфлікт з однокласником. Він завдав тому не менше 17 ударів по голові і тілу, внаслідок чого у підлітка діагностували закриту черепно-мозкову травму, уламковий втиснутий перелом передньої стінки лобової пазухи зліва зі зміщенням уламків, струс головного мозку, підшкірні крововиливи лобної ділянки зліва, відноситься до тілесного ушкодження середньої ступеня тяжкості, що спричинило тривалий розлад здоров’я на строк понад 21 дні.

Нападник школяр повністю визнав себе винним в скоєнні злочину за ч. 1 ст. 122 КК України («Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження») і розкаявся. Крім відбування одного року умовно, йому доведеться виплатити 2676 грн матеріальних збитків і 100 тисяч гривень морального.

Нагадаємо, у грудні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає покарання за «булінг» – цькування дітей в освітніх установах. Згідно з документом, відповідати за такі злочини мають не лише фігуранти знущань, а й педагоги, які ігнорують подібні випадки.

У лютому суд вперше застосував норму нового законодавства у справі про знущання над школяркою в Борисполі. А в березні поточного року у Києві суд оштрафував мати підлітка, який займався цькуванням однокласника.

Football news:

Ole Gunnar Solskjaer: I Think it was a penalty against Aston Villa
Philadelphia played in t-shirts with the names of black people who died at the hands of the police
Kompany tries everything at Anderlecht: he coached without a license (terrible), played 15 matches and invested 3 million euros in the club
Aston Villa coach on Manchester United penalty: A shameful decision
Paul Pogba: Winning the Europa League and the FA Cup are two of Manchester United's goals for this season
Manchester United's first ever Premier League win 4 consecutive games with a difference at least 3 goals
Brunu has scored 7 (4+3) points in his last 3 games for Manchester United