Ukraine

Шоста доба протестів у Білорусі: з'явилася реакція Лукашенка та нове відеозвернення Тихановської (Відео)

Протести в Білорусі
Протести в Білорусі 5 канал

Страйкують, зокрема, і працівники столичного метро

Сотні людей продовжують протестувати проти результатів виборів та насилля силовиків. У столиці мітингарі збираються групами та йдуть до центру.

Зокрема, працівники великих підприємств в усій країні вийшли на страйки. Відмовляються працювати або показово йдуть з роботи. Наполягають - вибори сфальсифікували, а ОМОН перевищує силу та має забратися з міста. Страйкують і працівники столичного метро. Ситуацією занепокоєна влада. До одного із заводів має приїхати прем’єр-міністр. 

Тим часом після кількаденного мовчання на страйки відреагував Олександр Лукашенко. За його словами, у Білорусі намагаються розгойдати трудові колективи, а от вигоду отримають лише іноземні компанії. Адже поки національні підприємства не працюватимуть, їхнє місце на ринку займуть конкуренти з Росії, Німеччини, Канади та Сполучених Штатів.

Натомість опонентка Лукашенка Світлана Тихановська записала нове відеозвернення. Вона закликала мерів міст очолити мирні мітинги. А самі протести - продовжувати. Вони тривають у країні від 9 серпня. Протестувальників розганяють силовики. Люди обіцяють не йти з вулиць, допоки влада не виконає їхні вимоги. Це чесні президентські вибори та звільнення всіх ув’язнених.

Як відомо, у Білорусі від 9 серпня не припиняються масові акції протесту проти масштабних фальсифікацій на виборах. Білоруські силовики жорстко придушують протести, застосовуючи гумові кулі та світлошумові гранати. За кілька днів було арештовано майже 5 тисяч людей, сотні отримали травми то поранення. При цьому значна частина затриманих навіть не виходила на протести – ОМОНівці схоплювали людей, які просто проходили по вулиці або їхали в машині.

Затримані скаржаться на важкі умови утримання: у камерах, розрахованих на 4 особи, набивали по кілька десятків людей. Їх не годували та не давали води. Окрім того, є свідчення, що затриманих жорстоко били, змішуючи при цьому співати гімн Білорусі. Однак 13 серпня протестувальників раптом почали випускати із СІЗО.

Ніч свободи: як проходили масові протести в Білорусі – фото

Football news:

Koeman Pro 3:0 with Celta: Proud of the team. The results show that we are on the right track
Milan extended their unbeaten streak to 18 games by beating Rio Ave on penalties in the Europa League qualifier
Arteta on Manchester City in the League Cup: Arsenal are not very lucky with the draw. This is another test
Klopp about losing to Arsenal and Liverpool in the country of dreams, you have to score. Last pass failed
Muller held the UEFA ceremony in the stable. There had Neuer, Kimmich and Evangeliski
Liverpool 4 seasons in a row, cannot get past the 5th round of the League Cup and 2012 wins the tournament
Leno - first Arsenal goalkeeper in 8 years not to miss at Anfield