Ukraine
An article was changed on the original website

Швейцарія висловила обурення шпигунською діяльністю Кремлі на її території.

Швейцарська влада вимагає від Росії припинити незаконні розвідувальні операції в їхній країні. 

                                                посол Сергій Гармонін

З відповідною завою щодо російської шпигунської активності виступило Міністерство закордонних справ Швейцарії. «Швейцарське міністерство закордонних справ закликає Росію негайно припинити всі незаконні операції на швейцарській землі або щодо швейцарських об'єктів», – йдеться в заяві. Зовнішньополітичне відомство Швейцарії цього року вже тричі викликало російського посла Сергія Гармоніна, щоб висловити занепокоєння з приводу повідомлень про шпигунські операції.

Напередодні швейцарська газета Tages-Anzeiger і голландська NRC Handelsblad з посиланням на свої джерела написали, що ще навесні в Гаазі за підозрою в шпигунстві затримали двох росіян, котрих цікавила швейцарська лабораторія Spiez, яка вивчала матеріали в справі отруєння Скрипалів. За даними цих видань, росіяни є співробітниками ГРУ, у них було обладнання для зламу комп'ютерної мережі лабораторії.

Ще в березні цього року швейцарський Бундесрат опублікував звіт про національну безпеку, в якому говорилося про те, що «щодо однієї країни є підозра, що понад чверть дипломатичного персоналу працює на спецслужби». Яка саме країна мається на увазі, в звіті Бундесрату не конкретизувалося. Однак зіставивши власні розслідування з даними звіту, Tages-Anzeiger доходить висновку, що мова йде про Росію.

За даними газети, на даний час в Міністерстві закордонних справ в Швейцарії акредитовані 83 співробітники російських дипломатичних представництв, які працюють в посольстві РФ в Берні і консульствах в Женеві, Лозанні і Цюріху. Серед них 37 дипломатів, в тому числі дві жінки, і 30 членів сімей представників російського дипкорпусу.

«Офіційно завданнями, пов'язаними з розвідкою, займається військовий аташе полковник Олександр Провоторов і два його заступники, проте неофіційно розвіддіяльністю зайнято набагато більше російських дипломатичних пацівників. Для особливо делікатних операцій, до Швейцарії прибуває підкріплення», – пише Tages-Anzeiger. Таким підкріпленням, на думку видання, могли бути, зокрема,  Руслан Боширов і Олександр Петров , котрі в  інтерв'ю телеканалу RT , окрім своєї поїздки в Солсбері, розповіли і про відвідування Швейцарії – за їхніми словами, з «туристичними, але, в основному, робочими цілями».


Football news:

Manchester United and Manchester City will compete for Coulibaly and Skrinjara
Juventus and Manchester City are the leaders in the fight for Adam Traore
Pep Guardiola: I Want Messi to stay in Barcelona
Kike Of Setian: Of course, we can win the championship. This is evidenced by facts and mathematics
Bartomeu on Messi: We have to renew the contract. Leo told me that he wants to finish his career at Barca
Chelsea are willing to pay Havertz 8 million euros a year and will soon start negotiations with Bayer
Showsport - about the crisis in Barcelona: Bartomeu set up Setien, star senators impose tactics on coaches