Ukraine

Сомельє: хто це, чим займається і в чому особливості професії

У сучасному світі є безліч вин і тисячі виробників. Часто вони невідомі для звичайного споживача. Тут на допомогу приходить сомельє.

Ця людина знає про вино все і дає інформацію, яка допоможе вам зробити вибір. Хто ж такий сомельє і в чому його завдання, розповідає 24 канал.

Сомельє

Винний експерт. Людина, яка володіє навичками дегустації вина, знаннями про його виробництво, види, типи, зберігання, витримку, подачу і поєднання з їжею та іншими напоями.

Найбільш часто сомельє працюють у ресторанах високого рівня, однак вони також є у деяких винних маркетах. Хороший експерт може приносити закладу солідний прибуток (до 40% в місяць).

Сомельє повинен:

Процес дегустації вина / eggmijin, Pixabay

Особливості професії

Сомельє складає винну карту закладу і займається закупівлею вин у постачальників. Після отримання партії вина, він стежить за умовами зберігання. Сюди відносяться: правильна температура, вологість, положення пляшок (вони повинні лежати горизонтально, щоб вино омивало корок, а за кілька днів до подачі перевертатися вертикально для того, щоб осад, якщо він є, опустився на дно).

Перед подачею напою клієнту, сомельє повинен перевірити зовнішній вигляд пляшки і довести її до потрібної температури. Тільки після цього вино виноситься у зал відвідувачеві.

Сомельє показує пляшку гостю, демонструє етикетку, представляє назву вина і виробника, повідомляє характеристики (сорт винограду, класифікацію, рік врожаю). Далі пляшка відкорковується, сомельє наливає трохи у свій келих і оцінює якість (колір, аромат, смак, наявність чи відсутність дефектів), після чого можливість скоштувати вино надається гостю. Після схвалення, напій розливають по келихах.

Чим ще володіє гарний сомельє

За допомогою сомельє можна вибрати вино у ресторані / Фото drinks

Відомі українські сомельє та винні експерти

Дмитро Саприкін / Dmitry Saprykin, Facebook​

Анна-Євгенія Янченко / Фото Anna Eugenia Yanchenko, Facebook

Іван Бачурін / Фото Facebook

Катерина Ющенко / Фото Facebook

Євгенія Ніколайчук / Фото Jenia Nikolaichuk, Facebook

Football news:

Bayern have agreed a 4+1 contract with Ajax defender Dest
Will Juventus take a 10th consecutive League title? Three out of four of our Serie A specialists think not
Norwich refused to sell Barca defender Aarons for 20 million pounds
Aston Villa bought winger Lyon Traore for 17 + 2 million pounds
Genoa have leased Zappacosta from Chelsea and Piazza from Juve
A Lebanese football player has died after being shot in the head. It was held near the funeral where shots were fired in the air
Arteta on Barca and Inter's Interest in Aubameyang: Arsenal are as big a club as they are