Ukraine

SpaceX запустить український супутник. Ціна контракту — $1 млн

SpaceX запустить український супутник. Ціна контракту — $1 млн
SpaceX погодилася запустити український супутник. Фото: Reuters

Україна домовилася про запуск на орбіту українського супутника ДЗЗ "Січ 2-30 (2-1)" ракетою компанії SpaceX американського мільярдера Ілона Маска.

Контракт планують підписати у п'ятницю, 5 березня, повідомляється на сайті Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.

"Черговий етап перемовин зі SpaceX завершився успішно, і ми можемо підписати договір на пускові послуги. Ціна контракту — 1 млн дол. США, що є надзвичайно приємною ціною для України та ушестеро нижчою за ту, яка була запланована", — розповів голова Комітету Дмитро Наталуха.

Комітет доручає КБ "Південне" відпрацювати усі питання та підписати контракт.

"Упродовж місяця ми очікуємо остаточного технічного рішення щодо запуску. Ми віримо в те, що всі перешкоди будуть подолані та супутник буде запущений у рік 30-річчя Незалежності України", — зазначив Наталуха.

У грудні 2012 року Україна втратила зв'язок зі своїм малогабаритним космічним апаратом ДЗЗ "Січ-2". Його наступна модифікація — "Січ-2-1" не перший рік розробляється в межах Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України.

Для запуску Україна обрала засновану Ілоном Маском американську компанію SpaceX.

Перемовини зі SpaceX тривали з грудня 2020 року.

Зараз ви читаєте новину «SpaceX запустить український супутник. Ціна контракту — $1 млн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

PSG are thinking of signing Messi, Kane or Salah if Mbappe leaves (Telefoot)
Malinovsky gave 2+ assists in two consecutive matches - the first such case in Serie A for 8 years
Arteta about 3-0 with Sheffield: Arsenal controlled the game. Perfect preparation for Slavia
Ronaldo threw the shirt on the field after the match with Genoa. Juve will not fine Cristiano - it could be a gift to bolboy
Saka suffered a thigh injury in Arsenal's match with Sheffield Wednesday
Mostovoy about Tedesco: He calmed down. I realized that football is not just about yelling and jumping on the edge
Mourinho on Sulscher's words: Sonny is lucky that his dad is better than Ole. The father should always feed the children. We need to steal food for them - steal