Ukraine

Спільне прибирання зі «СПІЛЬНО»

Спільне прибирання зі «СПІЛЬНО»

До щорічного прибирання у Романові долучилась новостворена громадська організація «СПІЛЬНО». 

Молоді люди силами своєї команди приділили увагу визначним місцям у селищі. Орієнтувались на ті громадські об’єкти, які найбільш видимі, і їх облагороджували першими. «Молодь прагне жити в чистому середовищі, культурному, ошатному, в такому, де немає звички засмічувати усе довкола», – говорять члени громадської організації. 

Власними силами вирішили навести лад у самому центрі Романова, прибрати територію біля меморіалу пам’яті воїнам ІІ Світової війни. «Долучившись до акції одного з активістів нашого селища, ми побачили, що це лише частинка роботи, територія, яка вимагає негайної уваги, набагато більша. Тому ми уже власними силами своєї організації вирішили прибрати повністю куточок біля пам’ятника та за ним. Звісно, роботи було немало. Важко було морально, бо розумієш, що ці гори сміття принесли сюди самі ж жителі. Важко уявити, що в головах таких осіб. Як працювати з їхньою свідомістю? Це запитання поки без відповіді», – говорить голова громадської організації «СПІЛЬНО» Вікторія Михайлевська. Роботи біля пам’ятника передбачали висадку квітів, молодь почистила кущі та зарості, обробили територію від бур’янів, а також  планують обновити написи на монументі. 

Перлиною Романова з неймовірною історією представники ГО «СПІЛЬНО» вважають романівський парк, тому наступною локацією для прибирання обрали саме це місце. Роботи полягали у розчищенні території від сміття після відпочивальників. Це були вражаючі масштаби засмічення, зізнаються учасники прибирання. «Якщо хоча б трішки знати історію цього місця, то стає зрозуміло, наскільки воно унікальне і варте догляду та збереження», – говорять члени «СПІЛЬНО».

«Маємо відзначити й те, що ми фактично організували й загальне прибирання селища по вулицях, ми залучили депутатів. Звісно, не всі з них відгукнулись. Але ми закупили сміттєві пакети, організували транспорт для вивезення сміття, і кожен, хто прибрав біля свого двору, зміг це сміття одразу вивезти завдяки нашій співпраці з керівником КП «Сервіс» Богданом Мататаєм. Поза межами Романова, у кількох селах, нам вдалося також організувати транспорт для вивезення сміття, тут нам допоміг місцевий підприємець Ігор Ходак. Ми звернулись до нього, і він відгукнувся без проблем. Це дуже радує, що таку підтримку можна отримати, оскільки це дозволило зробити те, що в багатьох селах неможливе, – вивезти сміття», – розповідає Вікторія Михайлевська. 

Представники громадської організації обрали кілька напрямів роботи та визначились з певними місцями у цьому році і планують працювати не разовими акціями, а постійним супроводим цих об’єктів. Окрім того, мають на меті організувати просвітницько-роз’яснювальну роботу щодо дбайливого ставлення до довкілля, аби не просто щороку вигрібати сміття, а спонукати жителів громади до чистоти. «Це, напевно, складніше: достукатись до свідомості людей і переконати їх не смітити», – зізнаються вони. 

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude