Ukraine

Справа Юрченка: 21 вересня суд знову спробує обрати запобіжний захід нардепу партії "Слуга народу"

Депутата підозрюють у хабарництві.

У понеділок, 21 вересня, столичний суд знову спробує обрати запобіжний захід народному депутату партії "Слуга народу" Олександру Юрченку, якого підозрюють у хабарництві.

Про це розповіли у ТСН.Ранок.

У п'ятницю, 18 вересня, на засідання Вищого антикорупційного суду депутат не з'явився. До того його встигли виключити зі "Слуг народу".

Юрченку закидають отримання хабара й підбурюванні до давання повторного хабара в особливо великому розмірі 200 тисяч доларів за внесення правок до законопроєкту.

Відео Підозра у хабарництві: сьогодні обиратимуть запобіжний захід Юрченку

Запобіжний захід нардепу Олександру Юрченку, підозрюваному в хабарництві, спробують обрати сьогодні пообіді в столиці. У п'ятницю на засідання Вищого антикорупційного суду депутат просто не з'явився. До того його встигли виключити зі "Слуг народу". Юрченку закидають отримання хабара й підбурювання до давання повторного хабара в особливо великому розмірі – 200 тисяч доларів. Прокурори збиралися вимагати для Юрченка арешт або заставу в шість із половиною мільйонів гривень. Та до суду прийшли самі адвокати підозрюваного й повідомили, що їхній підзахисний контактував із хворим на коронавірус колегою-депутатом. Розгляд справи перенесли на сьогодні.    

Підозра у хабарництві: сьогодні обиратимуть запобіжний захід Юрченку

Прокурори збиралися вимагати для Юрченка арешт або заставу в шість із половиною мільйонів гривень. Утім, тоді до суду прийшли лише адвокати підозрюваного й повідомили, що їхній підзахисний контактував із хворим на коронавірус колегою-депутатом. Розгляд справи перенесли на сьогодні, аби підозрюваний встиг зробити тест на COVID-19.

Нагадаємо:

  • Вранці 13 вересня депутат Гео Лерос опублікував пост про те, що два дні тому НАБУ нібито затримало помічника парламентаря Олександра Юрченка через хабар. Він отримав 13 тисяч доларів із домовлених 200 тисяч за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами. 
  • НАБУ оприлюднило відеоматеріали, де Юрченко у завуальованій формі просив надати йому 13 тисяч доларів за сприяння у внесення змін до законодавства і скерувало до генпрокурора проєкт повідомлення про підозру чинному народному обранцю.
  • Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що доказів хабарництва нардепа у тих матеріалах, які їй передали з НАБУ, не побачила, тому оголошення нардепу про підозру не буде. Згодом, 17 вересня, Венедіктова все ж підписала підозру Юрченку.
  • 17 вересня Юрченко написав заяву про вихід з фракції і партії "Слуга народу". Своєю чергою, у Верховній Раді офіційно заявили про виключення Юрченка з рядів "слуг". 
  • В Офісі президента вважають доречним рішення Юрченка вийти з фракції та партії "Слуги народу" на час розслідування справи про хабарництво і наголошують, що ким би не був підозрюваний, жодних винятків для нього не буде. 
  • Помічник нардепа Іван Фіщенко, якого взяли під арешт за підозрою у пособництві в отриманні хабара, вніз заставу у 1,5 млн грн і вийшов із СІЗО. 

Football news:

Goetze scored two goals in his first two games for PSV
Real Madrid are paying the price for a stupid sale to Ronaldo. No one to score. Calderon on the club's problems
Ozil posted a GIF of himself at work in the office: Forward, Arsenal
The Slovenian youth team wants to expel the tyrant coach: he is Against warm-UPS, forbids sleeping on planes and celebrating goals
Ozil on the rapid match: I'll support Arsenal at the TV. I bet on a 4-1 win
Alexey Miranchuk: It's nice to be Back in the game. We continue to work 🤙 🏻
Liverpool will deliver food packages to families in need during the school holidays