Ukraine

Справа Шеремета, беркутівці та інші проблеми сучасної України. "Бумбокс" презентував новий кліп

Справа Шеремета, беркутівці та інші проблеми сучасної України. "Бумбокс" презентував новий кліп
Для кліпу "Ангела" солісту "Бумбокс" Андрію Хливнюку зробили 16 татуювань. Фото: Артур Радько, Олексій Чарей

Гурт "Бумбокс" випустив кліп на пісню " Ангела". Це рімейк на композицію групи "Крихітка Цахес". Входить до першої частини подвійного альбому "Таємний код: Рубікон".

"Спонтанно виникла ідея поєднати українські реалії з голландським живописом епохи Ренесансу, - каже вокаліст "Бумбокс" Андрій Хливнюк. - Суть натюрморту не показати гарно намальовані квіти і їжу на посуді. Це зашифровані послання. У той час автори не могли напряму критикувати суспільство. На них тиснула церква. Зараз немає цензури, але тим не менш мовчимо про несправедливість та болючі теми. Тому я обрав такий спосіб - закодував послання у картину. Розширюємо рамки кліпу від суто ліричного до соціально-значущого. Це незвично для поп-музики. Часто вона для розваги. Але мистецтво має ставити питання. Вважаю це обов'язком усіх митців. Вони не можуть існувати окремо від подій в країні.

Уважний глядач побачить відсилки до проблем сучасної України. Зокрема справа Шеремета, відсутність вироку беркутівцям. Їх ще багато, та всі об'єднані однією темою - несправедливість. Органи влади, що мають захищати наші права, навпаки їх порушують. В Україні діє насильство на всіх рівнях. Від війни на сході, до звичайних квартир. Подивіться статистику побутового насилля. Шрами та опіки в кліпі - це все символи цього жаху".

Музиканту зробили 16 татуювань авторства Романа Сагайдачного. Ескіз переводили на спеціальну плівку, яку на зйомках клеїли на шкіру. Так само зробили синці від наручників, опік на плечі й закривавлену пов'язку на торсі. Одне татуювання справжнє. Роман Сагайдачний в кадрі набив режисеру кліпу Стасу Гуренко закреслене слово "АНГЕЛ".

"Ми зняли абсолютно диявольське відео, - каже режисер Стас Гуренко. - Щоб помітити всі деталі, доведеться переглядати і ставити на паузу. Кожен предмет має своє значення, з деякими пов'язані реальні історії з життя нашої країни. Надихалася голландськими і іспанськими натюрмортами XVI-XVII століть. Навіть на етапі корекції сиділи з альбомом Хуана ван дер Хамена, запозичуючи з його робіт конкретні кольорові й експозиційні рішення".

Альбом "Таємний код: Рубікон" вийшов 12 вересня 2019-го. Приспів "Ангели" записали за участі Саші Кольцової з гурту "Крихiтка". Вона ж автор оригінальної пісні.

– "Ангели" нагадує про український рок другої хвилі, - каже Андрій Хливнюк. - За останні десятиліття виринали і пірнали в нікуди маса пісень і проектів. Які з них лишаться і будуть у нашій фонотеці – от питання.

Football news:

Steve McManaman: Real Madrid are an aging team. They need new players if they want to reach their previous heights
ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?