Ukraine

Справи Вілкула і Колєснікова закрили через закінчення строків давності

Жовтневий суд Дніпра закрив кримінальні провадження проти колишніх народних депутатів Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова у зв’язку із закінченням строків давності без з’ясування вини.

Депутатів звинувачували у зловживанні владою або службовим становищем з тяжкими наслідками (ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України, термін давності 10 років), пише Судовий репортер. Однак пізніше кваліфікацію змінили на ч.2 ст. 367 – службова недбалість (термін давності 5 років). Відзначимо, що обидві справи закрив суддя Сергій Мельниченко.

Вілкула, який очолював Дніпропетровську ОДА в 2010-2012, звинувачували в незаконній зміні цільового призначення землі правонаступників колишніх колгоспів з передачею в оренду гірничо-збагачувальному комбінату. Також йому інкримінували зміну виду сільськогосподарських угідь, що принесло збитки на десятки мільйонів. У цій справі суд закрив провадження без встановлення вини, але ухвалив, що прокурор і потерпілі можуть судитися з компенсації збитків.

Колєснікову, який керував Держагентством України з управління державними корпоративними правами та майном, інкримінували зміни до переліку майна держпідприємства, яке не підлягає приватизації – туди не включили дві будівлі. Далі об’єкти продали, а збитки оцінили в 16 млн гривень.

Екс-депутати вважають справи політично вмотивованими і свою провину не визнавали.

16 жовтня 2018 року Верховна Рада не підтримала подання генерального прокурора про позбавлення депутатської недоторканності Вілкула і Колесникова. Восени 2019 року екс-генпрокурор Юрій Луценко повідомив про те, що народним депутатам VIII скликання Олександру Вілкулу та Дмитру Колесникову оголошені підозри і розпочато процедуру розшуку.

У вересні Жовтневий суд Дніпра відпустив на поруки двох екс-нардепів з «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула та Дмитра Колесникова.

Раніше Вілкула спіймали на порушенні антикорупційних законів.