Ukraine

Стефанішина: позбавити українців безвізу з ЄС через рішення КСУ не вдасться

КИЇВ. 29 жовтня. УНН. Рішення Конституційного суду не зможе вплинути на безвізовий режим України з Європейським Союзом. Про це йдеться у заяві віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної щодо рішення КСУ, передає УНН.

"Безвізу з ЄС бути! Є сили всередині країни, зацікавлені у тому, щоб зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, і водночас позбавити українців безвізу. Запевняю, їм це не вдасться", - заявила Стефанішина.

На її думку, обставини, у яких приймалися нещодавні рішення Конституційного суду "викликають питання та обурення".

Таке рішення вона назвала "ще одним сигналом, що реформа судової гілки влади має бути доведена до логічного завершення".

"Сьогодні Президент Володимир Зеленський збирає термінове засідання РНБО задля вирішення відповідних питань. Крім того, Президент уже заявив, що скористається своїм правом законодавчої ініціативи для відновлення ефективної роботи системи електронного декларування та відповідальності за порушення антикорупційного законодавства. Зі свого боку уряд також вживає заходів, які унеможливлять зупинення уже розпочатих реформ, включаючи ті, що є основою для нашої європейської та євроатлантичної інтеграції України. Нагадую, що цей курс України до ЄС і НАТО є остаточним, невідворотним і закріплений у Конституції України", - сказано у заяві.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України статтю 366-1 ККУ, яка передбачала відповідальність за брехню у декларації.

Так, Конституційний суд України 5 червня 2019 року ухвалив рішення, яке позбавляє Національне антикорупційне бюро України права через суд визнавати недійсними угоди за корупційним провадженнями.

Як повідомляв УНН, Європейський Союз надіслав лист Верховній Раді та Офісу Президента, у якому йдеться про занепокоєння і стурбованість щодо рішення Конституційного Суду про неконституційність відповідальності за брехню у декларації.

Football news:

Cherevchenko is the best RPL coach in November. He was ahead of Semak and Tedesco
Ronaldo on 750 career goals: Thanks to loyal opponents. You made me work harder every day
Neymar on reuniting with Messi: next year we have to do it
Scott Micromini: I hope Manchester United will win Leipzig and away
Lampard on whether Giroud will start in the Premier League: we'll See. Forward scored 4 goals for Sevilla
Lucescu after 0:3 with Juve: Dynamo is learning, getting experience and should go to the eurovesna
You can't be half-pregnant and half-make the playoffs. Tuchel on PSG's chances in the Champions League