Ukraine

Степанов впевнений, що Україна зможе забезпечити безплатну вакцинацію “групам ризику”

КИЇВ. 4 грудня. УНН. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що при закупівлі вакцини для боротьби з COVID-19, держава одразу забезпечить безплатне вакцинування визначених “груп ризику”. Про це урядовець заявив під час ефіру на одному з телеканалів, інформує кореспондент УНН.

“Я дивився якесь дослідження й там ставили питання:

1) Якщо Вас будуть вакцинувати безкоштовно?

2) Якщо Вам за це треба сплачувати?

І кількість людей при ситуації, що треба сплачувати, починала зменшуватися. Ну, це, мабуть, природно. Але я впевнений, що хоча б ті “групи ризику”, які ми визначили в країні, ми повинні обов'язково, в першу чергу, почати вакцинувати. І зрозуміло, що це (відбуватиметься — ред.) за професійною ознакою — медичні працівники, освітяни, і група ризику — літні люди та ті, хто має захворювання", - зазначив Степанов.

Також очільник МОЗ повідомив, чи буде він вакцинуватися.

“Я, слава Богу, не належу до “групи ризику”, в першу чергу. По-перше, я перехворів. І моє завдання, щоб ми вакцинували, в першу чергу, тих людей, які цього потребують. Але я буду (вакцинуватися — ред.)”, - зазначив Степанов.

Нагадаємо, що для вакцинації від COVID-19 людей із так званих “груп ризику” необхідно 15,1 мільярда гривень, тоді як у нинішній редакції проекту Державного бюджету на 2021 рік передбачається лише 2,6 мільярда гривень.

Додамо, що 30 листопада голова МОЗ заявив, що до бюджету в 156,2 млрд грн, який передбачений на охорону здоров’я на 2021 рік, потрібно додати близько 57 млрд грн.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що у проекті Державного бюджету на 2021 рік не підтримано бюджетний запит МОЗ на підвищення заробітної плати медичним працівникам, а тому він утримався під час голосування за цей документ.

Football news:

Atalanta and Sevilla have agreed on the transfer of Gomez. The midfielder will fly to Spain on Tuesday
Laporta on Messi at PSG: I read that they have losses. We need to discuss what deals they can afford
PSG offered Ramos a contract for 45 million euros for 3 years (Onda Cero)
Nacho tested positive for the coronavirus. He was in contact with the patient earlier
Bale scored in the FA Cup for the first time since 2013. He has 4 goals in 13 games at Tottenham
Frank Lampard: I didn't have enough time to take Chelsea to the next level
Ozil will receive 3 million euros in Fenerbahce from July. Lifting - 550 thousand