Ukraine

Суд пояснив, чому скасував заочний арешт екс-міністра доходів Олександра Клименка. Суд скасував заочний арешт Клименка, бо не знайшов доказів того, що він перебуває в міжнародному розшуку

Суд каже, що скасування заочного арешту для Олександра Клименка не звільняє його від відповідальності

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) скасувала заочний арешт екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка в зв'язку з тим, що його не оголосили в міжнародний розшук, заявила суддя-речниця Апеляційної палати ВАКС Інна Калугіна.

«Відповідно до вимог закону, обрання судом запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою під час відсутності особи можливо лише при обов'язковій наявності одночасно таких передумов, як набуття цією особою статусу підозрюваного і оголошення її в міжнародний розшук. Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду погодилася з висновком слідчої судді про те, що особа отримала статус підозрюваного у кримінальному провадженні. в той же час, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що суд першої інстанції зробив помилковий висновок про те, що підозрюваний у кримінальному провадженні вважається оголошеним у міжнародний розшук», – пояснила Калугіна.

Так, колегія суддів встановила, що 10 червня 2019 року в рамках кримінального провадження прокурор військової прокуратури дійсно прийняв постанову, якою оголосив Клименка в міжнародний розшук. Однак, за словами речниці Апеляційної палати ВАКС, прокурори не надали ніяких доказів, які свідчать про те, що вони реалізували цю постанову. Зокрема, вони не надали доказів внесення відомостей про оголошення Клименка в міжнародний розшук до Єдиного реєстру досудових розслідувань і направлення запиту про розшук у Національне Центральне бюро Інтерполу в Україні.

Як наголосила суддя-спікер Апеляційної палати ВАКС Інна Калугіна, рішення суду не позбавляє сторону звинувачення права повторно звернутися до суду з клопотанням про заочний обрання запобіжного заходу у разі усунення цих недоліків і не є підставою для звільнення Клименка від кримінальної відповідальності або припинення кримінального провадження.

Нагадаємо, Олександр Клименко був заочно арештований рішенням Печерського районного суду Києва від 19 серпня 2019 року. Досудове розслідування проводила головна військова прокуратура. Однак, з 19 листопада 2019 року здійснення досудового розслідування у цій справі ведуть НАБУ і САП.

Розслідування встановило, що екс-міністр в період 2012-2013 років, перебуваючи в складі злочинної організації, яку очолював колишній президент України Віктор Янукович, шляхом злочинної схеми заволодів коштами держбюджету України на загальну суму 3,1 млрд грн, тобто в особливо великому розмірі шляхом незаконного відшкодування з державного бюджету України ПДВ на рахунки трьох фіктивних підприємств.

13 травня 2020 року Апеляційна палата ВАКС скасувала рішення про заочний арешт Клименка.

Заочний арешт передбачає реальне взяття людини під варту, якщо її розшукають.

Football news:

Kike Setien: Barcelona didn't play a great match. Espanyol played well in defense
Andujar Oliver on deletions: Fati went too far in the foot, and the foul on the Peak was even more dangerous, perhaps
Atalanta extended the winning streak to 11 matches, beating Sampdoria-2:0
Milner played his 536th game in the Premier League and was ranked in the top 5 of the League in games played
Barca midfielder Fati is removed in the Derby with Espanyol. He spent 5 minutes on the field
Suarez scored 195 goals for Barcelona and finished third in the club's top scorer list
Daniele de Rossi: People call Messi cowardly, but they are afraid to ask their wives for a remote control from the TV