Міжнародний благодійний телемарафон відбувся між "5-м каналом" та литовським суспільним телебаченням LRT. Протягом трьох із половиною годин прямого етеру між обома країнами вдалося зібрати понад 130 тисяч євро для українських військових та простих громадян, які постраждали під час війни на Донбасі. Литовський президент та чільник МЗС, заступник міністра закордонних справ України, українські бійці та волонтери закликали разом боротися проти російської агресії. Мирослав Солонар розповість, що відбувалося за лаштунками і під час телемосту.

Вперше Олександр буде присутній на міжнародному телемарафоні. Литву боєць "Айдару" - називає другом України. Там, "на нулі", каже, радієш будь-якій підтримці балтійського товариша.

"Нам би було дуже важко в боротьбі проти Росії. Це і каски і бронежилети, можна сказати все-все. Все, що нам потрібно і в чому є необхідність, все привозять", – розповів Олександр.

Повчитися у Литви треба насамперед згуртованості, впевнений Народний Герой Юрій Ульшин. Він також запрошений гість в українську студію "5 каналу". Взимку 2018-го в Авдіївці він отримав настільки тяжке поранення, що мало хто вірив у його порятунок. Вижив тільки дивом. Саме литовські медики і змогли підняти Юрія Ульшина на ноги.

"Туди я поїхав на костилях, тобто я майже не ходив. Я коли був у місті Друскінінкай, у нас була кімната на другому поверсі, я туди ледь вийшов. Це мій перший заїзд був. Через неділю я вже ганяв там без костилів. Це просто неймовірно! Вони молодці, я вам скажу", – переконує ветеран Юрія Ульшина.

Ветерани російсько-української війни, волонтери, чиновники та дипломати разом у студії. Символічно знімкуються з українським та литовським прапорами. Один з учасників Герой України Ігор Гордійчук згадує події 14-го року, коли під час АТО один за одним звільняли населені пункти.

"Можна було тоді і в 2014-му взяти штурмом Донецьк та Луганськ. Розумієте? Але ми не готові, бо ми демократична країна. Ми не Московія, ми не можемо так, як Грозний – зрівняти із землею. То будуть тисячі невинних жертв: діти, батьки. Тут треба шукати корінь зла, причину, і ліквідовувати", – Запевняє Ігор Гордійчук.

Не дати шансу окупанту – для цього обидві країни влаштували спільний телемарафон. Україна зараз протистоїть агресору. А Литва це відчула ще в 91-му – під час боїв під Вільнюською телевежею. Тоді беззбройні литовці вийшли проти російських спецпризначенців.

"Ми маємо ті самі виклики для нашої безпеки і для Литви, і для України. Тому ми маємо бути разом", – наголосив Надзвичайний і Повноважний посол Литовської республіки в Україні Марюс Януконіс.

"Ми зараз є разом з Україною. Разом до перемоги. Україна вже шість років воює, і ми їх не забуваємо", – зауважила Литва під час телемарафону.

"Добрий вечір, друзі. І це слово - друзі - із великої літери абсолютно", – відповіли в Україні.

Благодійний телемарафон "Разом до перемоги" відбувся між Україною та Литвою. Державами, які в різні часи протистояли російські агресії. Мета - зібрати кошти для українських військовослужбовців. Під час марафону українці неодноразово дякують литовцям й за допомогу в реабілітації поранених захисників.

"Більшість наших військовослужбовців протезовані Литвою, відомими професорами, тому що в них високоякісне протезування очей", – зазначила волонтер Оксана Корчинська.

Завдяки спільному телемарафону вдалося назбирати понад 130 тисяч євро.

Мирослав Солонар, Михайло Третяк, "5 канал".