Ukraine

Тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ стурбована через обмеження Росією судноплавства біля Криму

Тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан висловила стурбованість через обмеження Росією судноплавства з Чорного в Азовське море біля берегів окупованого Криму. Про це американська дипломат сказала під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає сайт місії США при ОБСЄ.

«Сполучені Штати поділяють стурбованість України через нову провокацію Росії у Чорному морі, цього разу перешкоджанню морським перевезенням через Керченську протоку для того, щоб сприяти триваючому нарощуванню її військового потенціалу. Постійна окупація і мілітаризація Кримського півострова породжує наслідки далеко за кордонами України. Вона загрожує трансатлантичній безпеці», – сказала Остріан.

Вона запевнила, що США і союзники «продовжать збільшувати ціну» для Росії та її маріонеток, поки вона не припинить агресію на сході України і окупацію Криму.

«Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію, звільнити усіх українських бранців, яких вона несправедливо утримує, і повернути повний контроль над Кримським півостровом Україні. Крим – це Україна», – наголосила вона.

Раніше сьогодні у ЄС заявили, що стривожені діями Росії у Чорному морі. У Північноатлантичному альянсі також відреагували на намір Росії закрити певні райони Чорного моря для судноплавства до жовтня 2021 року. У НАТО закликали Москву дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань.

Міністерство закордонних справ раніше повідомило про рішення Росії про закриття з наступного тижня і до жовтня частини акваторії Чорного моря у напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань. У міністерстві зазначили, що на тлі нарощування військової присутності біля кордонів України на суходолі Росія почала ескалацію у морі.

Російські ЗМІ з посиланням на Міноборони Росії заявили, що закриття Росією до 31 жовтня деяких районів акваторії Чорного моря не перешкоджатиме судноплавству через Керченську протоку.

Football news:

Salomon Rondon: Thank you for everything, WEB Arena. It was reported that CSKA is unlikely to buy the forward
Messi has failed to score for Madrid in the league for the first time in 15 years
Tuchel on the Champions League final: Chelsea are aware that they can beat Man City
Klopp on the top 4: It's not impossible, but it's difficult. Liverpool will try
Tiago Alcantara: Liverpool are fighting for a little miracle. It is always a pleasure to score and help the team
Manchester United missed out on a £ 200m deal. The sponsor is concerned about the conflict of fans with the Glazers
Troyes advanced to Ligue 1, winning the second division. The club belongs to the Man City holding