Ukraine

Томенко: Кличко підвищив ціну на проїзд в метро в 4 рази, не відкривши жодної нової станції

Найбільші оборудки столичного міського голови Віталія Кличка пов'язані з метро, адже він за 6 років не відкрив жодної станції, проте на 400% збільшив ціну проїзду.

Таку заяву оприлюднив український політик, лідер партії "Рідна країна" Микола Томенко.

"Метро – найпопулярніший вид транспорту в столиці, яким у середньому користуються 1,4 мільйона пасажирів на день. Саме метро отримує найбільше коштів з усіх видів комунального транспорту. Отримує, але вони так і лишаються "під землею". Бо не бачать кияни ані покращення умов перевезення чи нових станцій, ані гідних заробітних плат для працівників метрополітену. Як так відбувається? 6 років тому виборча кампанія Кличка розпочалась з обіцянок масштабної розбудови метрополітену. За цей час не збудували жодної станції. Тільки ціна проїзду виросла на 400% – з 2 до 8 гривень. Для порівняння візьмемо країни близького зарубіжжя, бо в Європі вже давно вирішили транспортні проблеми. Так от, за ці ж 6 років у Мінську відкрились 14 станцій, а в Москві – 41", – зазначив Томенко.

За його словами, окрім іншого, метрополітен виплачує борги за корупційні схеми, які були проведені ще за часів Черновецького.

"Це відбувається тому, що команда Кличка не спромоглася захистити інтереси киян. Ця безвідповідальність коштувала 2 мільяри гривень. Зате на землі "все добре" – над тунелем метро біля станції Шулявська будують 40-поверховий житловий комплекс, над станцією метро Житомирська та захисній зоні метрополітену будують сьогодні офісний центр з паркінгом, біля метро Оболонь будують ЖК Obolon Plaza і таких прикладів багато. Наче й забули вже історію з будівництвом над станцією метро Лісова, коли будівельники пробурили діру в тунель, від чого з'явились тріщини в стінах і серйозна загроза безпеці працівників в пасажирів", – нагадав політик.

Він припустив, що Кличкові та його команді просто невигідно розбудовувати метрополітен.

"Очевидно, що столичній владі на чолі з Кличком не вигідно будувати метро, значно більше вони заробляють, коли роздають земельні ділянки над станціями забудовникам! Для нашої команди громадського руху "Рідна країна" буде пріоритетним завданням розвивати найпопулярніший транспорт серед киян й розпочати інтенсивне будівництво станцій метро, а не шоу-мостів чи фонтанів. Настав час навести лад в Києві!" – констатував Микола Томенко.

Football news:

Godin will terminate his contract with Inter and move to Cagliari (Fabrizio Romano)
Wolverhampton made red and green uniforms to make the 12 Portuguese players at the club feel good. New level of care 🔴 🟢
Jose Mourinho: I have too many players at Tottenham. I don't like it
FIFA allowed players to change the national team if they played one official match other than the world Cup
Tiago is still in Liverpool: he came for a new challenge, and Klopp won't even have to sell anyone
Tiago on moving to Liverpool: I Want to win as many trophies as possible. I will give my heart to the field
Ex-agent of Levandovsky sued the player's company and demands about 9 million euros