Ukraine

ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати виборів

Світлана Тихановська отримала 10,1%.

14 серпня Центральна виборча комісія Білорусі оголосила остаточні підсумки виборів: за ними Олександр Лукашенко отримав 80,1% голосів, його головна суперниця Світлана Тихановська — 10,1%.

Водночас співголова "Говори правду" Андрій Дмитрієв, за офіційними даними, отримав 1,21%, ексдепутатка Ганна Конопацька - 1,67%, голова Білоруської соціал-демократичної Громада Сергій Черечень - 1,14%. Проти всіх - 4,75%.

Усі кандидати, крім Лукашенка, подавали до ЦВК скарги про невизнання виборів. Скарги Дмитрієва, Канопацької і Тихановської відхилили. На засіданні ЦВК з'ясувалося, що скарга від Черечня не надійшла.

  • 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Вони не згодні з перемогою чинного президента Лукашенка.
  • Сталися перші сутички з ОМОНом, правоохоронці використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. Інтернет не працював на території країни усю ніч. Понад 100 осіб були поранені гумовими кулями.
  • Ввечері 10 серпня тисячі білорусів у десятках міст країни знову вийшли на акції протесту. Правоохоронці розганяли мітингарів водометами, світло-шумовими гранатами та кулями, але протести не вщухали. В результаті вибуху гранати загинув перший протестувальник, десятки поранених.
  • 11 серпня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк. Цього дня люди також вийшли на вулиці протестували. За декілька днів поліція затримала понад 5 тисяч протестувальників.
  • 12 серпня помер другий активіст, якого жорстко затримав ОМОН.
  • На п’яту ніч протестів у лікарні помер третій мітингувальник, якого побила поліція.
  • Білоруси, яких відпустили з ізоляторів розповідають про катування ОМОНу, побиття жінок та чоловіка та нелюдські умови утримання.

Відео У Білорусі наростає хвиля протестів: вдень люди мирно мітингують, а вночі перекривають дороги

Білорусь: хвиля протестів наростає. До заводів, які вже страйкують, сьогодні долучився гігант "БелАЗ". Вдень в усіх куточках країнах на мирні мітинги виходять люди в білому і з квітами. Уночі люди перекривають дороги і ризикують значно більше - за минулу ніч затримано 700 активістів, серед них є українці. Чесні вибори і звільнення тисяч політв`язнів - вимога протестувальників. І на їхній бік починають переходити силовики, викидаючи на смітник свою форму.

У Білорусі наростає хвиля протестів: вдень люди мирно мітингують, а вночі перекривають дороги

Football news:

Totti visited a Lazio player who came out of a coma after 9 months
Carlo Ancelotti: Seamus Coleman is on a par with Ramos, Terry and Maldini
Mainz have sacked coach Baerlocher. The players went on strike because of the removal of the forward Salai
PSV for 9 million euros signed the defensive midfielder of Toulouse sanghar. They were Interested in Spartak
In the Premier League now give a penalty for almost any hit of the ball in the hand in the penalty area. Neither the players, nor the coaches, nor, it seems, the referees themselves like this
Granada's sponsor posted a picture of Joao Felix's heat map in the form of a penis after 1-6 with Atletico. Andalusians demand an apology
Safonov, Chalov and Magkeev were called up to the Russian U21 team for the matches against Estonia and Latvia