Ukraine

У Білорусі у перший день загальнонаціонального страйку затримали понад три сотні людей, зокрема неповнолітніх

Протести у Білорусі тривають вже 79 днів. 

У понеділок, 26 жовтня, у Білорусі під час загальнонаціонального страйку за відставку президента Олександра Лукашенка та проведення нових виборів силовики затримали понад три сотні мітингувальників.

Правозахисний центр "Вясна" опублікував перелік із 347 іменами затриманих.

Серед заарештованих чимало студентів, є неповнолітні. Зазначимо, що впродовж дня демонстрації відбулися у Мінську, Вітебську, Бресті, Гродно, Гомелі, Новополоцьку, Могилеві та інших білоруських містах. Найбільше затримань зафіксували у столиці.

Силовики від ранку чергували поблизу великих підприємств і затримували працівників та відвідувачів, які приєднувалися до загальнонаціонального страйку. Розгони також відбувалися поблизу закладів освіти, а ввечері почалася "зачистка" вулиць та площ.

Нагадаємо, що в Білорусі 26 жовтня розпочався загальнонаціональний страйк. Його оголосила опозиціонерка Світлана Тихановська, яка нині перебуває в Данії. За даними білоруської преси, акції протесту почалися одразу на кількох великих заводах. Також до мітингів проти правління Лукашенка приєднався середній бізнес. Чиновники, втім, запевняли, що все працює в штатному режимі. 

Тим часом Тихановська повідомила, що іноземні фонди та прихильники страйку в Білорусі прийшли на допомогу активістам і зібрали для них понад 7 мільйонів доларів

Раніше силовики Білорусі заявили, що готові застосовувати бойову зброю та спецзасоби проти учасників масових протестів, якщо "злочин неможливо припинити в інший спосіб". 

Як повідомлялося, лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила ультиматум Олександру Лукашенку. На те, аби виконати вимоги опозиції, він мав 13 днів. 

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни. Мітинги тривають вже 79 днів. 

Відео У Білорусі триває перший день загальнонаціонального страйку

Перший день народного загальнонаціонального страйку триває у Білорусі. Його підтримують сотні підприємств та компаній по всій країні. За страйкарями стежать силовики – натепер відомо про понад 170 затриманих. Надвечір білоруська опозиція закликає людей по всіх містах виходити на масову акцію на підтримку страйку. Повні випуски дивіться на 1+1 video

У Білорусі триває перший день загальнонаціонального страйку

Football news:

Mourinho before the match with Chelsea: Tottenham are not afraid of anyone
Guardiola on the schedule: Players lose the joy of football. This is a problem
Solskjaer about Manchester United: We didn't start the Premier League like the others, because of the European Cup and pre-season, which we didn't have
Why is soccer called soccer in the United States (and not only there)? Is it true that this name was invented by the British?
Ole Gunnar Solskjaer: We look at Manchester United through the lens of history. We want to attack and dominate
Koeman on the crisis: We must help Barca in the name of our love for her. We need to think about what's best for the club
Bayer midfielder Bailey named son Leo Cristiano: This has nothing to do with football at all