Ukraine

У Білорусі зник журналіст, дружину якого арештували силовики

У Білорусі 24 листопада зник журналіст опозиційного телеканалу "Белсат" Ігор Ілляш. Він декілька годин не виходив на зв'язок, але згодом колеги з'ясували: Ігоря затримали силовики й відвезли в СІЗО.

Раніше білоруські правоохоронці також затримали дружину й колегу журналіста Катерину Андреєву, повідомляє "Радыё Свабода".

Колеги запідозрили недобре, коли намагалися зв'язатися з Ігорем Ілляшем, але його телефони були вимкнені, а він сам не прийшов на зустріч, про яку домовлявся ще раніше.

Тоді вони навідалися до квартири журналіста, але двері їм ніхто не відчинив. Тоді до квартири зайшов брат Ілляша й знайшов там копію протоколу про вилучення комп'ютерної техніки.

Згодом опозиційне ЗМІ "Белсат", де й працює Ігор Ілляш, з'ясувало: журналіст перебуває в СІЗО на Окрестина – місці, яке вважається найгіршою долею для прихильників чи учасників протестів.

Що відомо про арешт дружини Ілляша?


Катерину Андреєву білоруські силовики затримали ще раніше. Вона, як і чоловік, працює кореспонденткою опозиційного телеканалу "Белсат".

Журналістку звинуватили в "організації масових безпорядків". Наразі за згодою суду її триматимуть під вартою щонайменше 2 місяці – до 20 січня. Білоруські правозахисники визнали її політв'язнем.

Football news:

Carlo Ancelotti: I have a huge desire to lead Everton to the Champions League
Conte suspended for 2 matches for insulting the referee
Granovskaya on Tuchel: It is not easy to change a coach in the middle of the season, but we are happy to get one of the best coaches in Europe
Thomas Tuchel: I thank Chelsea for their trust, it feels amazing. We all respect Lampard's work
Chelsea will commemorate sportsmen victims of the Holocaust before the match against Wolverhampton
Tuchel has taken charge of Chelsea
Barcelona has confirmed that the presidential election will be held on March 7