Ukraine

У Китаї канадця засудили до страти за виготовлення кетаміну

Між Канадою і Китаєм напружені відносини після арешту фіндиректорки Huawei.

Китай засудив громадянина Канади до смертної кари за звинуваченням у виробництві наркотику кетаміну на тлі того, як зростає напруга між двома країнами.

Про це повідомляє Associated Press.

Проміжний суд міста Гуанчжоу оголосив про покарання Сю Вейхуна 6 серпня. Передбачуваному співучаснику Вень Гуансіонгу було призначено довічне покарання. Смертні вироки автоматично направляються до Вищого суду Китаю для перегляду.

У короткій заяві суду не було деталей, але місцеві ЗМІ в південному китайському місті пишуть, Сю і Вень зібрали інгредієнти та інструменти та почали виготовляти кетамін у жовтні 2016 року, а потім зберігали продукт у будинку Сю в Гуанчжоу. Пізніше поліція конфіскувала понад 120 кілограмів наркотиків з дому Сю та іншої адреси, йдеться у повідомленні.

Кетамін - це потужне знеболювальне, яке стало популярним серед відвідувачів клубів у Китаї та інших країнах.

Відносини між Китаєм та Канадою стали напруженими через арешт Менг Ванчжоу, фінансової директорки та доньки засновника китайського технологічного гіганта Huawei в аеропорту Ванкувера наприкінці 2018 року. США хочуть, щоб її екстрадували. Її підозрюють у порушенні торгових санкцій США проти Ірану. 

Її арешт розлютив Пекін, який розглядає це як політичний крок, покликаний не допустити зростання Китаю. Згодом Китай затримав колишнього канадського дипломата Майкла Коврига та канадського підприємця Майкла Спавора, звинувативши їх у невизначених злочинах проти національної безпеки. Китай також виніс смертний вирок засудженому канадському контрабандисту наркотиків і встановив обмеження на різні види експорту з Канади до Китаю.

Утім прессекретар Міністерства закордонних справ Китаю Ван Венбін заявив, що між винесенням вироку Сю та поточними відносинами між Китаєм та Канадою немає зв'язку.

Як і багато країн Азії, Китай застосовує жорсткі покарання за виробництво та продаж незаконних наркотиків, включно зі смертною карою.

Football news:

Alonso went on the bus at half-time against West Brom. Lampard was angry as ever
Zidane on Hazard: It's ready. He has long been concerned about a serious problem, but now everything is fine
Ex-Atletico midfielder Futre on Felix and Fati: I will choose joau. He is special and will soon compete for the Golden ball
Miranchuk will return to the General group of Atalanta after a break for national team matches
Alonso went on the bus after being replaced and was scolded by Lampard. So the coach has never been infuriated
Manchester United are Interested in Jovic and are in talks for Cavani
Inter have moved closer to Juve, but are unlikely to win Serie A. There are problems with the defense and Conte's system