Ukraine

У Китаї суд виправдав невинного чоловіка після 27 років ув'язнення

У 1995 році суд Китаю призначив чоловіку довічне покарання за вбивство двох сусідніх хлопчиків, яке він не скоював. Через 27 років йому вдалося досягти справедливості.

Про це повідомляє видання CNN з посиланням на китайські ЗМІ. 

Ця історія почалась у 1993 році в місті Няньчан, провінція Цзянсі, де жителі знайшли мертвими двох хлопчиків. У вбивстві поліція запідозрила їхнього сусіда – 26 річного Чжана. 

Через 2 роки підозрюваного засудили до смерті з дворічним відтермінуванням. Тобто, його смертний вирок регулярно замінювали на дворічне покарання, за умови, що він не вчинить жодних інших злочинів за цей час. 

Проте Чжан не міг змиритися з несправедливим вироком, а тому й надалі звертався до вищого суду з проханням виправдати його. Чоловік наполягав на тому, що не скоював злочин. І стверджував, що поліція катувала його під час допиту.

Суд призначив повторний розгляд справи тільки на листопад 2001 року. На ньому судді підтримали перше рішення суду і відхилили апеляцію.

Упродовж 27 років ув'язнення його родинна підтримувала усі його намагання досягти справедливості. У березні 2019 року Верховний народний суд Цзянці знову відновив цю справу за позовом Чжана. 4 серпня 2020 року його визнали невинним. 

Переглянувши матеріали, ми виявили, що немає прямих доказів, які можуть підтвердити вину Чжана. Тому ми погодилися з позицією прокурорів і оголосили його невинним,
– заявив суддя Тянь Ганлін.

Інше видання Global Times повідомляє, що тепер потерпілий може подати заявку на одержання державної компенсації. Сам Чжан вважає, що помилка суддів коштувала йому найкращих років життя. Зараз йому 53 роки, він має двох дорослих синів, вони одружені. 

Football news:

Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan