Ukraine

У медичних вишах недорахувалися більше чверті першокурсників

У 2018 році кількість першокурсників у медичних вищих навчальних закладах скоротилася в середньому на 28%. Причиною цьому став новий прохідний бар'єр на ЗНО.

Про це віце-президентка Київської школи економіки і радниця міністерки охорони здоров’я Інна Совсун розповіла у розмові з "Громадським".

Ми побачили ефект по кількості набору. Більшою мірою це за рахунок контрактників, тому що переважна кількість бюджетників все-таки долає поріг у 150 балів. Натомість скорочення по контрактникам були суттєвішими. Раніше, на жаль, на контракт можна було вступити з дуже низькими балами. Це не є провиною університетів, це системна проблема,
— повідомила Інна Совсун.

Головною причиною недобору називають підвищений прохідний бар'єр у 150 балів, який тепер повинні набрати абітурієнти з біології, хімії або математики під час вступу до медичних вишів. Бар'єр зріс цього року в рамках медичної реформи для спеціальностей "Стоматологія", "Медицина" і "Педіатрія". Ініціатором та захисником нововведення була виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Football news:

10 years of Suarez's great save: hand saved Uruguay at the 2010 world Cup
Sane signed a contract with Bayern until 2025 (Fabrizio Romano)
Thorgan Hazard will be number 10 for Borussia next season
Simeone on Griezmann's playing time: at Atletico, 3 minutes is very important. We lost the Champions League final like that
Griezmann looks like a parody of himself. Ex-coach of Sociedad about Antoine in Barca
Hakimi spent the super season in Dortmund, belonged to Real Madrid, and ended up at Inter
Undress and have dinner with us. Karembeu about how the players of Real Madrid joked Casillas