Ukraine

У Мінекономіки розповіли, скільки кредитів отримали підприємці через держпрограму

Йдеться про "Доступні кредити 5-7-9%".

За 100 днів реалізації держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%" підприємці отримали 462 кредити на загальну суму 283,5 млн гривень від дев'яти банків. Про це в інтерв'ю liga.net повідомив міністр економіки Ігор Петрашко.

"Найбільш підготовленими до такої державної програми мікро- та малого бізнесу виявились аграрії. 57% виданих банками-учасниками програми кредитів були саме для підприємств галузі сільського господарства. Також серед активних позичальників є представники зі сфери торгівлі та виробництва - 17%. На третьому місці - промисловці. 6% кредитів були видані для підприємців, які займаються промисловою переробкою", - зазначили в Мінекономіки.

Пишуть, що у регіональному розрізі найбільш дієвою програма виявилась у Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%). На другому місці - Полтавська область (7%). 

При цьому, станом на 15 травня 1241 заявка бізнесу була відхилена. Серед найпоширеніших причин відмови - необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), ділова репутація (20%).

"Днями Фонд розвитку підприємництва планує підписати договори про співробітництво практично з усіма банками, які були погоджені Радою Фонду розвитку підприємництва. Після цього програма буде впроваджуватись через 17 уповноважених банків, які є лідерами у кредитуванні МСБ на банківському ринку України", - зазначили у Мінфіні.

Наразі програмою "Доступні кредити 5-7-9%" можуть скористатись клієнти Укргазбанку, Ощадбанку, Приватбанку, Укрексімбанку, Банку "Львів", Банку "ПУМБ", Банку "Альянс", Райффайзен Аваль, ТАС Комбанк, Банк "Восток" і Кредо Банк.

Football news:

Don't talk behind our backs, go out on the field and fight with us. Pep's possible appeal to Jose, Klopp and the world
Robertson Pro 1:2 with Arsenal: the Result is disappointing. But next week, the 30-year wait will end!
Bruno Fernandes: Ronaldo is the most technical player I have seen
Solskjaer on Chelsea: They have 48 hours more rest before the Cup semi-final. It's not fair
Bayer wants about 100 million euros for Havertz. He will not be released until the end of the Europa League draw
Manchester City presented their home form for the 2020/21 season. It has a white pattern
Pirlo will lead Juventus U23