Ukraine

У МОЗ прокоментували повернення жорсткого карантину після виборів 25 жовтня

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що за умови дотримання всіма українцями протиепідемічних заходів жорсткого локдауну в країні не буде. Але ознакою його наближення стане заповненість лікарняних ліжок.

Про це Віктор Ляшко сказав у інтерв’ю «Радіо НВ», відповідаючи на запитання, за яких умов він допускає повторення повного локдауну в Україні. «Тут не я повинен допускати… тут питання до всіх. закликаю ще раз – давайте дотримуватися протиепідемічних норм: носіння маски, соціальна дистанція, миємо руки. Бізнес повинен створити умови для того, щоб люди могли спокійно пересуватися, і якщо це ресторани, розміщуватися за півтора метри один від одного. За таких умов, якщо ми всі будемо дотримуватися, ніякого жорсткого локдауну не повинно бути в нашій країні», – відповів Ляшко.

Те ж саме він повторив, коментуючи можливе повернення жорсткого карантину після проведення місцевих виборів 25 жовтня: «Ніхто нікого не буде закривати, якщо ми будемо дотримуватися протиепідемічних норм і епідемію будемо контролювати».

При цьому він визнав, що люди не дотримуються карантину та протиепідемічних заходів, «поки хтось із близьких не потрапляє в лікарню, особливо у реанімаційне відділення, тому що здається, що це така легка хвороба, і її легко переносять».

Водночас він уточнив, що межею в цьому питанні є заповненість ліжок, відведених хворим на коронавірусну хворобу. «Межа – заповненість ліжок. Коли система охорони здоров’я буде на межі колапсу, коли окрім COVID-19, у нас ще є велика кількість людей з інфарктами та інсультами, а також іншими захворюваннями, коли невідкладна допомога повинна надаватися вже зараз», – додав Ляшко. Він вказав, що зараз в Україні заповненість ліжок, відведених для хворих на коронавірусну хворобу, знаходиться на межі 50%. Але сказати, коли наступить колапс лікарняної системи, важко, бо динаміка різниться в кожному регіоні.

«Я б не прив’язувався до дати будь-якої, бо на локдаун можна піти і раніше, і пізніше. Все залежить від зростання кількості випадків коронавірусної хвороби. Європейські країни сьогодні показують результат. Ізраїль уже пішов на жорсткий локдаун», – додав Ляшко.

Нагадаємо, уряд продовжив адаптивний карантин щонайменше до 31 жовтня. До тих пір триватиме і розподіл на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу.

Тим часом, карантинні протиепідемічні обмеження в Україні ймовірно будуть продовжені і з 1 листопада. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр прогнозував, що на початку жовтня в Україні фіксуватимуть близько 3 тисяч випадків коронавірусу за добу. Унаслідок цього завантаженість лікарняних ліжок по країні складе 80%.

Football news:

Neville on the European Premier League: Football will soon devour itself, because fans will turn away from it
Conte on Real Madrid in the Champions League: It's funny that someone doesn't consider them favourites. Great Champions play for them
Louis SAA: Manchester United depend on Pogba and Bruno, the team's best players. He lost his balance in defense
The authors of the idea of the European Premier League see it as a replacement for the Champions League. National associations will oppose
Vedran CHorluka: Salzburg are a young, attacking, bright team. The game will not be easy
The Minister of sport Italy about Ronaldo: These great Champions consider themselves above all
The dream of Mourinho: Some people misunderstand him. Great atmosphere in training